Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Převlékl se za dceru a pokusil se uprchnout z vězení: Málem to vyšlo, nebýt detailu

+ Dalších 7 fotografií
Brazilec Clauvino da Silva (42) se pokusil uprchnout z vězení. Způsob, který si zvolil, byl opravdu impozantní. Převlékl se za vlastní dceru a vydal se směrem k východu. Na vězeňskou službu si ale nepřišel. Odhalili ho, protože ho prozradila divná chůze.

Drogový král Clauvino da Silva, kterému se přezdívá i Baixinho, si odpykává trest 73 let a 10 měsíců v brazilské věznici s vysokou ostrahou, která se nachází v západní části Rio de Janeira. Zřejmě se mu tam už nelíbilo a tak se rozhodl, že se dá na útěk, a to už podruhé.

Plán, jak uprchnout z věznice, měl zjevně připravený. Útěk z vězení se mu nepodařil, rozhodně ale zapůsobil na mnoho lidí. Clauvino se totiž převlékl do oblečení své dcery, nasadil si silikonovou masku, dlouhou černou paruku, brýle a šel. Byly zrovna návštěvní hodiny a za drogovým bossem přišla dcera Ana Gabriele (19), za níž se jal vydávat.

Po výměně oblečení začala akce. Vzhledem k tomu, že byly návštěvní dny, byly tam přítomny i ostatní ženy. Dalších sedm žen se pak s maskovaným Clauvinem vydalo směrem k východu. Jenže ostraha zaznamenala podivnou chůzi jedné z návštěvnic. Vzali si ji tedy stranou do vedlejší místnosti, kde ji donutili se svléknout. A bingo, jejich tušení se potvrdilo. „Mladá dívka“ se zvláštní chůzí byl převlečený Baixinho. Ani napodruhé se mu úprk nepodařil. Poprvé to zkoušel v roce 2013 s dalšími 31 vězni kanalizačním potrubím, ale krátce nato byl chycen.

Sedm dalších návštěvnic spolu s dcerou drogového bosse bylo převezeno na policejní stanici k výslechu. Jsou podezřelé z napomáhání při pokusu o útěk. Vyšetřovatelé mají podezření především na jednu z návštěvnic, která je těhotná, protože má jiná pravidla při prohledávání u vstupu do věznice. Věří, že právě ona propašovala k Clauvinovi převlek. Podívejte se na video a do fotogalerie, na působivý převlek Clauvina.

Související články

Další články