Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Grammy 2020: Hvězdou večera byla Billie Eilish, bodovala i Lizzo a Lil Nas X

Zdroj: profimedia
+ Další 2 fotografie
Grammy
Dlouho očekávané udílení prestižních cen Grammy 2020 je za námi. Zvítězili ti nejlepší a celkem bylo rozdáno 84 sošek. Hvězdou slavnostního ceremoniálu byla mladá a talentovaná zpěvačka Billie Eilish. V průběhu celého večera se vzpomínalo na zesnulého basketbalistu Kobeho Bryanta.

Los Angeles se sešly ty největší hvězdy hudebního průmyslu při příležitosti předávání cen Grammy 2020. Role moderátorky se chopila Alicia Keys, která provázela diváky dvaašedesátým ročníkem.

Letošní hvězda

Udílení amerických hudebních cen Grammy 2020 zcela ovládla osmnáctiletá zpěvačka a skladatelka Billie Eilish. Odnesla si náruč plnou sošek a zvítězila ve všech čtyřech hlavních kategoriích.

První ocenění si odnesla za píseň roku Bad Guy. Pak se na pódium vrátila ještě třikrát. Další gramofonky získala za nejlepší album roku, nejlepší nahrávku i objev roku a v kategorii popové vokální album.

Grammy 2020

Billie Eilish ale nebyla jedinou zpěvačkou, která letos zabodovala. Horkou favoritkou byla i zpěvačka Lizzo, která zvítězila v kategorii nejlepší popový sólový výkon s písní Truth Hurts.

Cenu si odnesl i talentovaný Lil Nas X za píseň Old Town Road, na které se podílel s Billym Ray Cyrusem. Zvítězili v kategorii nejlepší pop/rapový duet.

Památka zesnulému basketbalistovi

Včera všechny zasáhla smutná zpráva o tragické smrti basketbalové hvězdy Kobeho Bryanta. První část slavnostního ceremoniálu byla věnována jeho památce. Průvodkyně večera Alicia Keys musela na poslední chvíli měnit úvodní řeč. „Jsme na nejvýznamnějším hudebním večeru a oslavujeme umělce, kteří to dělají nejlépe. Popravdě teď ale všichni cítíme strašný smutek. Amerika a svět ztratily hrdinu,“ řekla Alicia na začátek.

Bryantovi věnovala své vystoupení například zpěvačka Lizzo. „Dnešní večer je pro Kobeho,“ zvolala a dala se do zpěvu.

Podívejte se do fotogalerie, jak to zúčastněným slušelo.

Související články

Další články