Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Prestižní udílení cen Český lev 2020: Vše, co musíme o události vědět

Jsou známy nominace na Českého lva za rok 2019.
Zdroj: facebook Český lev
+ Dalších 5 fotografií
Český lev
Udílení prestižních cen Český lev už klepe na dveře. Letos se pořádá už 27. ročník a opět to bude přehlídka přenádherných večerních rób. Rudolfinum bude plné známých českých celebrit z filmového a televizního světa. Horkých kandidátů na vítězství je hned několik, ale největší šance má snímek Vlastníci.

Filmové ceny Český lev mají v České republice dlouholetou tradici. Pořádají se od roku 1993 a vítězové si odnášejí křišťálovou sošku lva, která je udělována hned v několika kategoriích. Nominace mohou získat filmové a televizní počiny, které měly premiéru mezi 1. lednem až 31. prosincem uplynulého kalendářního roku. Soutěž pořádá Česká filmová a televizní akademie (ČFTA), která se skládá z filmových profesionálů, jako jsou režiséři, kritici, producenti, herci a další odborníci napříč celým filmovým průmyslem.

Kdy a kde

27. ročník Českého lva se koná už tuto sobotu 7. března 2020. Akce probíhá v pražském Rudolfinu na Josefově a ceny se pak předávají ve Dvořákově síni.

Kategorie

Kategorií na Českém lvu je letos celkem 18 a z toho jsou 3 nestatutární. Nejsledovanějšími kategorie jsou nejlepší film, nejlepší režie a samozřejmě také herecké výkony v hlavních i vedlejších rolích. Krom toho se udělují ceny třeba za kameru, střih, zvuk a hudbu.

Horkým favoritem na vítězství je letos snímek Jiřího Havelky Vlastníci, který získal rovnou 12 nominací. V závěsu hned za ním je Nabarvené ptáče Václava Marhoula s 11 nominacemi. Některou ze sošek by si také mohl odnést film Staříci, který byl nominován v 10 kategoriích. 7 nominací pak získali snímky Amnestie a Na střeše. Kdo nakonec zvítězí se dozvíme už v sobotu.

Smetánka v Rudolfinu

Protože se jedná o udílení filmových a televizních cen, je jasné, že se předávání musí účastnit nominovaní. To znamená, že se v Rudolfinu sejde smetánka z celé České republiky. Dorazí nespočet herců, režisérů, scénáristů a jistě i další celebrity z nejrůznějších odvětví.

Dresscode a možná faux pas

Rudolfinum je jednou z architektonicky nejhodnotnějších památek Prahy. Ceny Český lev jsou nejprestižnější událostí roku, a proto je jasné, že by se příchozí hosté podle toho měli patřičně obléci. Dresscode je jednoznačně stanoven na black tie, tedy dlouhé večerní šaty pro dámy a pánové ve smokingu.

Můžeme se tedy těšit na přehlídku honosných a přenádherných večerních rób. Samozřejmě můžeme i očekávat, že se někdo dopustí společenského faux pas, a to jak s oblečením, tak s chováním. Častou překážkou se pro hosty každoročně stávají schody, které při nočních odchodech očividně pěkně kloužou.

Promotéři Clashe odtajnili další porci bizáru: Sumo zápas, dívčí řežba, kontroverzní Laduška i velké překvapení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy