Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Prestižní německou hudební cenu získali rappeři oslavující holokaust. Židé se bouří!

Farid Bang rapuje od 19 let.
Rappeři Kollegah a Farid Bang získali významné německé ocenění Echo v kategorii hiphopové hudby a Židé se bouří! Rappeři totiž v svých textech oslavují antisemitismus a holokaust.

Písně s rasistickým podtextem od rapperů Kollegaha a Farida Banga rozpoutaly vlnu názorů po pátečním odevzdávání hudebních cen Echo. Jejich vítězné album Jung, Brutal und Gutaussehend 3 (Mladí, brutální a dobře vypadající 3) je plné nevhodných veršů: „Mé tělo je vypracovanější než vězňů z Osvětimi“ nebo „Udělej zas nějaký holokaust, přijď s Molotovovým koktejlem“.

Rapper Kollegah byl dokonce v minulosti obviněn z antisemitismu kvůli hudebnímu videoklipu, který vyšel v roce 2016. Tam vyobrazil postavu Žida jako vůdce a hlavu celosvětového bankovního spiknutí.

Bývalá předsedkyně Ústřední rady Židů v Německu Charlotte Knobloch prohlásila, že udělení ceny dvojici rapperů je „zničujícím signálem“ mezi rostoucím počtem projevů „antisemitismu v naší společnosti, zejména ve školách“.

Rappeři se ale brání a odmítají jakékoliv spekulace o jejich záměrech či nenávisti k Židům: "Nemluvíme tu o politických názorech, mluvíme tu o hudbě, o umění. Je to samozřejmě pružný pojem a samozřejmě si jsme vědomi, že jsme překročili určitou hranici,“ řekl Farid Bang. „Nikdy za tím nebyl negativní úmysl, ale nanejvýš trocha lehkovážnosti,“ do­dal.

Jejich tvorbu naleznete ZDE.

Související články

Další články