Písně s rasistickým podtextem od rapperů Kollegaha a Farida Banga rozpoutaly vlnu názorů po pátečním odevzdávání hudebních cen Echo. Jejich vítězné album Jung, Brutal und Gutaussehend 3 (Mladí, brutální a dobře vypadající 3) je plné nevhodných veršů: „Mé tělo je vypracovanější než vězňů z Osvětimi“ nebo „Udělej zas nějaký holokaust, přijď s Molotovovým koktejlem“.

Rapper Kollegah byl dokonce v minulosti obviněn z antisemitismu kvůli hudebnímu videoklipu, který vyšel v roce 2016. Tam vyobrazil postavu Žida jako vůdce a hlavu celosvětového bankovního spiknutí.

Bývalá předsedkyně Ústřední rady Židů v Německu Charlotte Knobloch prohlásila, že udělení ceny dvojici rapperů je „zničujícím signálem“ mezi rostoucím počtem projevů „antisemitismu v naší společnosti, zejména ve školách“.

Rappeři se ale brání a odmítají jakékoliv spekulace o jejich záměrech či nenávisti k Židům: "Nemluvíme tu o politických názorech, mluvíme tu o hudbě, o umění. Je to samozřejmě pružný pojem a samozřejmě si jsme vědomi, že jsme překročili určitou hranici,“ řekl Farid Bang. „Nikdy za tím nebyl negativní úmysl, ale nanejvýš trocha lehkovážnosti,“ do­dal.

Jejich tvorbu naleznete ZDE.