Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Přestěhují je na kraj Prahy? Roxy a jiné kluby mají zmizet z centra hlavního města!

Zdroj: Magistrát hlavního města Prahy, profimedia.cz
Nové plány
Pokud jste si zvykli, že do centra hlavního města patří zábava a hudební kluby, pomalu se připravte na změnu. Město Praha má funkci nočního starosty a ten plánuje velké věci. Janu Šternovi, který byl do funkce zvolen, leží v žaludku hluk v centru města. A chystá se do boje.

Do funkce nočního starosty byl zvolen Jan Šterna. Ten dosud působil jako organizátor kulturních akcí. Jan Šterna povede magistrátní komisi, která chce dohlížet na klid v hlavním městě a umravňovat rozjuchané turisty.

"Půjde o celý systém dlouhodobých opatření. Noční starosta rozhodně nebude obcházet centrum a zjišťovat, jestli je všude zhasnuto a všichni spí. Nebude ani na ulici žádat bavící se lidi, aby se ztišili," uvedla k náplni funkce Hana Třeštíková (Praha sobě).

Jan Šterna má několik vizí a plánů. Některé jeho nápady už na první pohled budí rozpaky. Šterna se o svých plánech rozpovídal pro web Aktuálně.cz. Noční starosta za problematickou zónu považuje například Dlouhou ulici, kde sídlí mimo jiné legendární klub Roxy. "V Dlouhé je problém s množstvím lidí, kteří přechází z klubu do klubu, kterých je tam hodně. Vzniká tím neustálé rušení nočního klidu. V tuto chvíli se snažíme jednat s městskou policií o zvýšení přítomnosti strážníků v Dlouhé ulici," uvedl Šterna. A chce jít ještě dál.

Šterna navrhuje, aby se kluby z centra města přemístily jinam. Někam, kde nebudou nikoho rušit. "To je dlouhodobější vize. Je to něco, co souvisí s tím, že si uvědomujeme, že historické centrum je z hlediska nočního života velmi přetížené. Prostor, který vidíme, je v objektech, brownfieldech nebo plochách, které patří městu a které by v rámci restrukturalizace mohly být vhodné k tomu, aby tam vznikly podniky pro noční život. Dávalo by smysl, že problém přetíženého centra se bude částečně řešit tím, že lidi budou mít prostor někde mimo, kam se budou moct v průběhu večera přesunout a pokračovat v zábavě až do rána. Na tom není nic špatného," uvedl noční starosta.

V první řadě se ale bude Šterna muset nějak domluvit s majiteli a provozovateli klubů. Že by se z centra města chtěli dobrovolně stěhovat do nějaké rezervace na periferii? Tomu nikdo nevěří.

Související články

Další články