Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Přestaňte zbytečně mrhat svojí energií! Změňte těchhle 5 zlozvyků a bude vám daleko lépe!

Přestaňte zbytečně mrhat svojí energií! Změňte těchhle 5 zlozvyků a bude vám daleko lépe!
Zdroj: archiv

Připadáte si věčně unavení, bez jiskry a chuti do života? Může za to nejen stres, nedostatek spánku a vaše pracovní nasazení, ale také velké množství zlozvyků, které jsou zodpovědné za náš úbytek energie a celkové oslabení organismu

Dodržujte těchhle 5 věcí a vaše energie se vás bude držet jako klíště.

1) Vyměňte ranní kávu za kus ovoce

Takové jablko vás do nového dne nakopne mnohem lépe. Ovocný cukr vám dodá totiž mnohem více energie než kofein. Nevěříte? Vyzkoušejte!

2) Ranní sprcha by neměla být studená

Pokud si myslíte, že když si ráno dáte ledovou sprchu, že vás to postaví na nohy, jste na omylu! Studená sprcha sice stimuluje krevní oběh a zvyšuje svalové napětí, ale zároveň snižuje tělesnou teplotu a tím připravuje tělo na spánek. Ráno dopřejte svému tělu spíš vlažné a krátké ošplíchnutí.

3) Sport dobíjí

Znáte to? Sedíte celý den v kanceláři, a když si vzpomenete, že byste si měli jít ještě zacvičit, nedokážete si to vůbec představit. Ale to jste na omylu! Sport vám energii dodá a vaše tělo si jej užije mnohem víc než přesun na gauč a k televizi.

4) Polední klid vám energii nedodá

Jestli si myslíte, že byste si měli dát delší polední siestu, jídlo hezky pomaloučku trávit a do práce se vrátit jen pozvolna, taky jste vedle jak ta jedle. Dejte si raději lehčí dvacetiminutový oběd a z práce odejděte dřív! Po polední siestě byste totiž byli ještě unavenější než před ní.

5) Energetické nápoje jsou zlo

Působí jen chvilkově a kromě kofeinu a dalších driáků vám do těla žádnou zásadní energetickou vlnu nedodají. Některé studie naopak prokázaly, že mohou vyvolat srdeční nebo nervová onemocnění.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy