Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Přestaňte být věčně druzí! 10 tipů, jak se konečně stát úspěšným a spokojeným

Přestaňte být věčně druzí! 10 tipů, jak se konečně stát úspěšným a spokojeným
Zdroj: archiv
Kdo chce konečně přestat nadávat na život a stát se úspěšným a spokojeným, bohatě postačí, když se bude řídit naší nepřekonatelnou desítkou geniálních rad. Vysněná výplata a uznání ostatních nikdy nikomu nespadly do klína jen tak!

1. Místo dvaceti hodin na Facebooku denně si radši přečtěte nějakou knížku. To, že máte maturitu nebo diplom z vysoké, rozhodně neznamená, že už se nikdy nemusíte učit. A pro ty, co nemají ani tyto dva papíry, to platí dvojnásob!

2. Sepište si své cíle, pravidelně se na seznam dívejte a odškrtávejte si, co už jste dokázali. Bude vás to motivovat k dalšímu posunu.

3. Ať už se nacházíte na večírku, nebo obědě s kolegy, chovejte se přátelsky a mile. Klíčem k úspěchu jsou totiž kontakty a ty nezískáte, když budete protivní na všechny okolo.

4. Odinstalujte si ze smartphonu všechny stupidní hry. Jsou jen zbytečnou ztrátou času a je tisíc lepších způsobů, jak se odreagovat.

5. Když sedíte v práci, tak doopravdy pracujte. Už žádné textování s kamarády. Buďte si jisti, že si toho šéf všimne a povýšení vás nemine!

6. Dbejte na svůj vzhled a pečujte o sebe. Nikdo nechce spolupracovat se zanedbaným člověkem.

7. Důraz klaďte i na hezké a kvalitní oblečení. Šaty dělají člověka a v pracovním životě to platí dvojnásob. Pokud se budete oblékat dobře, automaticky budete vypadat úspěšnější, než možná doopravdy jste. To udělá skvělý dojem na vaše okolí a v cestě za vašimi sny to jenom pomůže.

8. Nepodceňujte se a věřte si. Neznamená to ale, že si budete myslet, že jste nejlepší na světě. Ale bez dávky zdravého sebevědomí se neobejdete.

9. Risk je zisk, takže když se chcete posunout dál, ale máte strach, co to vyvolá, hoďte ho za hlavu. Možná se spálíte, ale když to nezkusíte, budete toho litovat možná až do konce života.

10. Zbavte se všech lidí, kteří by vás mohli v rozvoji brzdit. Potřebujete jen ty, kteří vám mohou být prospěšní. Ti ostatní vás stojí jen zbytečnou energii.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy