Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Ivana Gottová Peče celá země koronavirus Čína

Nejnovější kauzy

Přešlap vrahů pumpařky Jany (†58): Díky této horké stopě skončí brzy za katrem?!

Zdroj: Policie ČR, eXtra.cz
+ Dalších 20 fotografií
Udělali chybu
Kriminalisté pokročili ve vyšetřování bestiální vraždy pumpařky Jany Š. (†58). Tu na benzínce mezi Veltrusy a Nelahozevsí minulé pondělí přepadla dvojice pachatelů, z nichž jeden ji hned po vtrhnutí do prodejny zastřelil. Na přilehlém poli se našla kukla, která by mohla s případem souviset, a nyní policisté získali další zásadní stopu!

Milující matka a babička Jana Š. (†58) už s rodinou Vánoce bohužel nikdy neoslaví. Zavraždil ji jeden z dvojice lupičů, kteří minulé pondělí přepadli benzínku u Veltrus, kde pracovala.

Policie teď prověřuje horkou stopu, která by mohla pátrání po vrazích urychlit. Podařilo se totiž zjistit, jaký přesně batoh měl na sobě jeden z pachatelů. A jelikož to prý není úplně všední ruksak, vyšetřovatelé si od toho hodně slibují.

„Kriminalistům se podařilo ustanovit batoh, který měl jeden z pachatelů v době přepadení. Jedná se o batoh značky DAKINE, v kombinaci červené a šedé barvy, s bílým nápisem ve spodním pravém rohu vnější kapsy. S ohledem na skutečnost, že se nejedná o běžný batoh, kriminalisty zajímají informace v souvislosti s výskytem tohoto batohu u osoby pachatele,“ uvedl mluvčí středočeských policistů Zdeněk Chalupa.

„V rámci prováděného šetření k dnešnímu dni kriminalisté prověřují téměř tři stovky poznatků a informací získaných od veřejnosti. Přesto je stále aktuální výzva k veřejnosti o pomoc, aby se nám přihlásili další svědci z místa činu a jeho okolí. Případní svědci, ať se neváhají obrátit i se sebemenší maličkostí. I taková informace může pomoci policii k dopadení pachatele,“ dodal Chalupa.

Už o víkendu se policisté zmínili o kukle, která byla nedaleko místa vraždy nalezena. Mohla by patřit lupičům.

Dva taxikáři dokonce vyrukovali s tvrzením, že zřejmě vezli vrahy paní Jany. Kriminalisté ale nechtěli uvést, zda jejich informace zařadili do vyšetřování. „V současnosti prověřujeme asi 300 poznatků, z taktických důvodů ale nebudeme uvádět, o co přesně se jedná,“ řekl k tomu eXtra.cz v úterý Chalupa.

Mohlo by vás zajímat

Další články