Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Přes 34 stupňů! Hrozí extrémně vysoké teploty a požáry, varují meteorologové

Ilustrační obrázek
Zdroj: unsplash.com
Výstraha

Český hydrometeorologický ústav vydal na následující dny několik výstrah. Kromě nebezpečí požárů budou na mnoha místech v ČR panovat velmi vysoké teploty, které v odpoledních hodinách překročí 34 stupňů Celsia. 

Česko znovu potrápí extrémně vysoké teploty. Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu, která bude platit od čtvrtka 4. do pátku 5. srpna. V několika krajích budou velmi vysoké teploty, odpolední hodnoty překročí 34 °C.

Tato výstraha platí konkrétně pro kraje Hlavní město Praha, Středočeský kraj (Beroun, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Černošice, Český Brod, Hořovice, Kladno, Kolín, Kralupy nad Vltavou, Lysá nad Labem, Mělník, Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště, Neratovice, Nymburk, Poděbrady, Rakovník, Říčany, Slaný), Plzeňský kraj, Karlovarský kraj (Karlovy Vary, Mariánské Lázně, Sokolov), Ústecký kraj a Liberecký kraj (Česká Lípa, Frýdlant, Liberec, Nový Bor, Semily, Turnov, Železný Brod).

Doporučení meteorologů

Meteorologové doporučují, aby lidé dodržovali pitný režim, zvýšili konzumaci neslazených nealkoholických nápojů, omezili tělesnou zátěž a pobyt na přímém slunci v dopoledních a odpoledních hodinách.

Kromě velmi vysokých teplot hrozí také nebezpečí požárů, a to od středy 3. srpna do odvolání. Nebezpečí platí pro kraje Hlavní město Praha, Středočeský kraj, Plzeňský kraj, Karlovarský kraj, Ústecký kraj, Liberecký kraj, Královéhradecký kraj (Dobruška, Dvůr Králové nad Labem, Hořice, Hradec Králové, Jaroměř, Jičín, Kostelec nad Orlicí, Nová Paka, Nový Bydžov, Rychnov nad Kněžnou) a Pardubický kraj.

V tomto případě meteorologové radí, aby lidé nerozdělávali oheň v přírodě, nevypalovali trávu a neodhazovali cigaretové nedopalky na zem. Hasiči momentálně stále bojují s požárem v Českém Švýcarsku, kde se oheň rozšířil na více než tisíc hektarů. Plameny se však hasičům daří hasit a ohniska se zmenšují, jak napsala ČT24. Hasičům nyní ovšem komplikují situaci vysoké teploty.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy