Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Přes 300 migrantů zaútočilo na španělskou Ceutu: Na stráž házeli exkrementy a kyselinu!

Přes 300 migrantů zaútočilo na španělskou Ceutu.
Přes 300 migrantů se ve středu ráno pokusilo z Maroka proniknout do španělské enklávy Ceuta. Ta leží na severním pobřeží Afriky. Podařilo se to nejméně 115 z nich. Na území španělského království se dostali násilím, prostříhali se plotem a na strážné pak zaútočili kyselinou, hašeným vápnem i exkrementy.

Sedm členů španělské gardy, která střeží hranici mezi enklávou Ceuta v Africe a Marokem, bylo po dnešním útoku migrantů zraněno. Jeden z nich skončil v péči lékařů. Zranění utrpělo i několik migrantů při přelézání plotu s ostnatým drátem.

O proniknutí na španělské území se pokusilo přes 300 migrantů, podařilo se to nejméně 115 z nich. Někteří plot přelézali, jiní se jím prostříhali nůžkami na plech. „Byli násilní a agresivní,“ citoval deník El País jednoho z gardistů.

Na strážné útočili kyselinou z akumulátorů, házeli po nich exkrementy a nehašené vápno, které způsobuje popáleniny.

Hranici Ceuty s Marokem dnes střežilo pouze deset příslušníků gardy. Je přitom 8,4 kilometrů dlouhá. Na středu totiž připadá muslimský svátek oběti, při němž se porážejí zvířata. Slavilo se jak v Maroku, tak v Ceutě.

Migranty posléze přijalo dočasné centrum pro imigranty, které je obestaveno stany. Kapacita pro všechny příchozí je už nedostačující.

Související články

Další články