Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Přeočkování je v plném proudu: Jak se registrovat na třetí dávku a další rady

Po Česku vznikají nová očkovací centra bez předchozí registrace.
Zdroj: Profimedia
vakcína

Vláda vybízí občany, kteří tak ještě neučinili, aby se nechali očkovat. Zároveň se zkrátila doba platnosti očkovacích certifikátů a přeočkování třetí dávkou se rozjelo naplno. Jak a kde se registrovat i další podrobnosti o přeočkování proti nemoci covid-19 se dozvíte v textu eXtra.cz.

Očkování proti nemoci covid-19 se posunulo do další fáze. Kromě toho, že vláda apeluje na ty, kteří se zatím neočkovali ještě ani jednou dávkou, aby tak co nejdříve učinili, se nyní naplno rozjelo přeočkování dávkou třetí. Jak uvádí vládní covid portál, týká se to těch, kteří mají nejméně 6 měsíců po aplikaci 2. dávky. U jednodávkové vakcíny Janssen se lze přeočkovat již po 2 měsících a od dnešního dne by lidem s touto vakcínou měla začít chodit SMS s výzvou k přeočkování. Při něm bude použita vakcína od společnosti Pfizer/BioNTech nebo Moderna.

Vláda zároveň nechala zkrátit dobu platnosti očkovacích certifikátů na devět měsíců z původních pěti let. Pokud je vám však přes 60 let nebo jste rizikoví pacienti, máte nárok na přeočkování už po pěti měsících.

Jak na registraci

Pokud uplyne doba šesti měsíců (nebo pěti pro ty, kterých se to týká), měla by vám přijít SMS zpráva s výzvou k registraci na posilující dávku. Registrovat se však můžete dopředu už před tímto termínem. Registrovat se lze na REGISTRACE.MZCR.CZ a registrace probíhá stejně jako u předchozích dávek. Zadáte telefonní číslo (prioritně to, přes které jste stahovali certifikát nebo se na něj předtím registrovali) a vyčkáte na PIN1 poslaný SMS. Po jeho obdržení vyplníte své údaje - kromě telefonního čísla také číslo pojištěnce, jméno a příjmení.

Zbytek údajů se automaticky dovyplní, dojde k tzv. ztotožnění. Systém pozná, že jste se již před min. 6 (5 u výjimek výše) měsíci nechali očkovat a můžete dostat posilovací dávku. Vybrat si budete moci očkovací místo, dokončíte registraci a vyčkáte na PIN2, kterým se poté přihlásíte na rezervaci termínu posilující dávky (na REZERVACE.MZCR.CZ).

Přeočkovat se můžete rovněž u svého praktického lékaře nebo v očkovacích centrech bez předchozí registrace (jejich seznam najdete pomocí filtru "Bez registrace a rezervace" na ockoreport.uzis.cz).

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy