Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Premiérový díl minisérie Zrádci: Příběh super, ale kamera i zvuk jsou otřesné, hlásí diváci

Zdroj: Česká televize
+ Dalších 10 fotografií
Zrádci
V neděli Česká televize odvysílala první díl šestidílné minisérie Zrádci, kde hlavní děj se točí kolem drog, mafie a policie. Řada diváků je ze seriálu naprosto unesena, ale najdou se i tací, kterým seriál vůbec nesedl. Co přesně diváci tvůrcům vyčítají?

Nedělní večery na obrazovkách České televize patří nové kriminální minisérii Zrádci, která je pod režijní taktovkou Viktora Tauše Hlavním motivem šestidílné minisérie jsou drogy, největší česko-vietnamská mafie u nás a také policisté s nevšedními vyšetřovacími metodami. Po odvysílání premiérové epizody se diváci rozdělili na dva tábory. Polovina se nemůže dočkat dalšího dílu, ta druhá naopak silně kritizuje.

Velká chvála

Mnohým divákům se první díl minisérie Zrádci moc líbil a byli zcela spokojeni. Oceňují skvěle promyšlený děj, ale také mají radost, že je ve Zrádcích dostatek napětí. "Tohle se myslím celkem povedlo, nevšední kamera a skvělé dialogy," pochvaloval si jeden z diváků.

"Za mě opět za jedna. ČT mě opravdu baví, skvělé obsazení, super. Už ať je za týden," psal natěšený fanoušek, který se už nemůže dočkat dalšího dílu. "Super pojetí drogové problematiky, nové, jsem zvědavá, co bude dál," napsala další z divaček.

Špatný zvuk i kamera

Naproti dobrým recenzím je velká část diváků, kteří mají vůči Zrádcům ohromné výtky. Řada z nich byla nespokojená především se zvukem a také s kamerou. "Otřesná kamera, zvuk místy jen mumlání. Musel jsem hodně zesílit telku. Divné střihy. Škoda, mohl to být super seriál i herci ok, jen kdyby to točila úplně jiná parta," postěžoval si na filmový štáb jeden z diváků.

"Vadil mi styl kamery, po chvíli mi to bylo nepříjemné," vysvětloval další z diváků. "Točil to asi někdo těžce na mol, neustále se hýbal obraz, vše se houpalo jako na houpačce, škoda. Akorát mě rozbolela hlava jak po kolotoči," vyčítal nekvalitní záběry jiný divák.

Někteří minisérii Zrádci dokonce přirovnali ke studentské tvorbě. "Jako studentský film bych to chápal. Chyběla totiž filmová rutina. Zcela amatérská kamera, mizerný zvuk s nevhodnou hudbou tam, kde se mluví, aby nebylo rozumět, absence režie, zmatený amatérský střih," přidal se k negativním komentářům další kritik.

A jaký názor máte na Zrádce vy? Líbil se vám příběh a je něco, co se vám úplně nelíbilo? Dejte nám vědět do komentářů.

Související články

Další články