Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Premiéra Slunce, seno, jahody proběhla před 36 lety: Jak dnes vypadají legendární Hoštice

Jak dopadl dům, kde bydlel Venca Konopník?
Zdroj: Liveli reality, archiv
+ Dalších 23 fotografií
galerie
Ačkoliv se to zdá neuvěřitelné, od premiéry filmu Slunce, seno, jahody uběhlo už dlouhých 36 let. Na rodiny Škopkových a Konopníkových žádný fanoušek české kinematografie jen tak nezapomene a na legendární Hoštice už vůbec ne. Malebná obec se sice za více než tři dekády hodně změnila, turista ale podle mnoha záchytných bodů pozná, kde se právě nachází. Podívejte se, jak to dnes v Hošticích vypadá.

Od premiéry filmu Slunce, seno, jahody, který se pro svůj úspěch dočkal ještě dalších dvou pokračování, uběhlo už 36 let. Helena Růžičková coby Marie Škopková o kráse obce Hoštice mluvila tak často, až se ji spousta fanoušků legendárních komedií rozhodla navštívit.

Hoštice takové, jaké je diváci z televize znají, už dávno nejsou. Zklamání filmovým příznivcům přinese hlavně fakt, že spoustu filmových míst už nemohou na vlastní oči vidět či je projít. Zákaz vstupu je třeba do dvora Škopkových, kde se natáčela spousta scén, především ty s babičkou v posteli.

Stejná situace turisty čeká i na zámečku, tehdejší radnici, kam je vstup rovněž zakázán. Fanoušci na vlastní oči bohužel nespatří ani vnitřní prostory kravína, ten je totiž v dezolátním stavu a vstup do něj je zakázán už z bezpečnostních důvodů. Stejné by to mělo být i s domem Konopníkových.

Hoštice - přístup povolen

Obyvatelé Hoštic jsou především v létě na návaly turistů zvyklí a na popularitě Hoštic si někteří z nich dokáží i vydělat pěkné peníze. Pokud by fanouškům filmů nestačil pohled na třímetrovou sochu Heleny Růžičkové, mohou se zajít podívat i jinam. Ne všude je totiž vstup zakázán.

Kostelík i hřbitov jsou volně přístupná místa a zapomenout se nesmí ani na hospodu. Ta byla letos v únoru nabízena v elektronické aukci od 3 500 000 korun. Nabídka později zmizela a zatím není jasné, zda a kdo hospodu, k níž náleží i obytná část se zahradou, koupil. Na Hoštice v celé kráse se podívejte v galerii.

Slunce, seno, jahody

Legendární komedie začíná momentem, kdy do jihočeské vísky Hoštice přichází student vysoké zemědělské školy Šimon Plánička. Ten má zájem o brigádu v JZD, kde si chce vyzkoušet i svůj experiment na téma "dojivost krav v závislosti na kultuře prostředí". O tomto plánu nechce JZD ani slyšet, dokud se na světlo světa nedostane informace, že je Šimon údajně synem předsedy krajské zemědělské správy, který se také jmenuje Plánička.

Pravdivost těchto informací dostává za úkol ověřit Blažena Škopková, u jejíž rodiny je Plánička ubytován. Její akci ale maří žárlivý Venca Konopník a jeho rodina, které se se Škopkovými v lásce příliš nemá. Vše ale nakonec dopadne, jak má a to se správnou dávkou humoru.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy