Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Premiéra filmu Havel: Viktor Dvořák je panu Havlovi podobný i charakterově, říká Seidlová

Premiéra filmu Havel: Viktor Dvořák je panu Havlovi podobný i charakterově, říká Seidlová
Zdroj: koláž eXtra.cz
+ Dalších 5 fotografií
Premiéra
V pražském kině Lucerna se dnes od 17 hodin konala premiéra dlouhoočekávaného filmu Havel. Slavnostní setkání se neobešlo bez našich hvězd Barbory Seidlové (39), Ani Geislerové (44) a ani bez hlavního hrdiny ztvárňující Václava Havla Viktora Dvořáka (40). Film můžete navštívit od 23. července 2020 v kinech.

Režisér Slávek Horák si dával záležet, aby Václav Havel nebyl v dokumentu brán jako prezident, ale jako umělec. Celý film byl zaměřen na mládí bývalého prezidenta.

Životní role Viktora Dvořáka

Herec Viktor Dvořák si zahrál asi jednu z největších rolí své kariéry, prezidenta a bojovníka za lidská práva Václava Havla. Jak sám řekl, bylo to občas velmi náročné. "Cítil jsem zodpovědnost. Bylo to náročné, ale jsem velmi rád, že jsem tu roli dostal," řekl redakci eXtra.cz Viktor Dvořák. Sám se bál, aby lidé, kteří film uvidí, nezklamal.

"Film už jsem viděl, ale i teď se cítím, jako kdybych na něj šel poprvé," dodal. Herec Dvořák nebyl prezidentovi jen neuvěřitelně podobný, dle slov jeho kolegů má i stejně dobré srdce. "S Viktorem se mi spolupracovalo skvěle. On není panu Havlovi pouze podobný, on má i stejný charakter a dobré srdce, jako on," prozradila Barbora Seidlová

Film Havel

Film ukazuje celý příběh našeho statečného bývalého prezidenta Václava Havla, který tehdy bojoval za nás všechny, i přesto, že ho to málem stálo život. Je to jeden z prvních filmů, který se dostane po nepříjemné koronavirové krizi do kin. Lidé se stále bojí chodit do kina, avšak Aňa Geislerová, představitelka Olgy Havlové, zve všechny na film Havel.

"Myslím, že je čas začít žít opět jako dřív. Pojďte do kin, určitě to stojí za to," zve Geislerová na nový snímek. Herečka Aňa nám před začátkem promítání prozradila, že se na výsledek asi podívat nepůjde. "Já už to takhle mám, je to taková moje rutina. Vždy si to pustím až po nějaké době zpětně," směje se herečka. Nakonec ale neodolala a na snímek dorazila a podle jejího výrazu to vypadalo, že je s výsledkem spokojená.

A jak to našim hvězdám na premiéře slušelo? Na to se podívejte v naší galerii.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy