Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Premiéra filmu Havel se blíží: Viktor Dvořák obětoval pro roli exprezidenta své vlasy

Premiéra filmu Havel se blíží: Viktor Dvořák obětoval pro roli exprezidenta své vlasy
Zdroj: Oficiální zdroj
+ Dalších 8 fotografií
podoba
Již 23. července do kin přijde snímek Havel, inspirovaný divokými disidentskými léty Václava Havla. Držitel Thálie Viktor Dvořák, který má ve filmu hlavní roli, odešel z natáčení jinak, než do něj vstoupil. Pro roli bývalého prezidenta České republiky, kterému je nepochybně velmi podobný, totiž obětoval své dlouhé vlasy.

Viktor Dvořák ve filmu Havel znázorňuje úspěšného dramatika, který je záhy zakázán, aby se stal bojovníkem za lidská práva a poté vůdčí osobností sametové revoluce. Během náročných příprav se prokousával obsáhlým dílem i odkazem Václava Havla a snažil se nastudovat jeho projev.

Podoby mezi Dvořákem a Havlem by si mohl nevšimnout jen málokdo. Skvělá práce maskérů ji navíc ještě podtrhla a dramatická komedie, kterou Státní fond kinematografie podpořil částkou 14,5 milionu korun, bude působit o to autentičtěji.

Herec se své roli skutečně oddal a snažil se dělat vše pro to, aby Václava Havla ztvárnil co nejdůvěryhodněji. „Četl jsem, díval jsem se na záznamy, ptal jsem se lidí, kteří Václava Havla zažili. Taky jsem doma přes léto ráčkoval,“ prozradil Dvořák. Roli ale obětoval víc než jen svůj čas.

Vlasy

Viktor Dvořák si musel nechat své vlasy růst velmi dlouho, aby přesně odpovídaly podobě Havlových kadeří v dobách jeho disidentských let. Proměna z kadeřavého Havla do jeho ostříhané podoby je zlomová pro filmový příběh i hlavní postavu. Vlasy musel Dvořák shodit při proměně v Havla coby vězně.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy