Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Premiér ČR Babiš: Neodstoupím, ani když budu obžalován

čapí hnízdo
Státní zástupce, který má na starosti kauzu Čapí hnízdo, by měl v pondělí buďto podat obžalobu, nebo trestní stíhání zastavit. Premiér Andrej Babiš (64) věří, že kauzu státní zástupce zastaví, avšak ani pokud by tomu tak nebylo, ze své funkce by neodstoupil.

„Doufám, že justice rozhodne v můj prospěch, protože budu mít konečně pocit, že tu máme spravedlnost,“ řekl Andrej Babiš v pořadu Partie na TV Prima. „Pokud bude podána žaloba, tak se nic nemění,“ uvedl a dodal, že celá kauza je podle něj smyšlená.

„Je to dílo české auditorské mafie v Evropské komisi v čele s pirátským senátorem,“ doplnil premiér. Zmiňoval tak svého bývalého náměstka a současného pirátského senátora Lukáše Wagenknechta.

V pořadu Babiš rovněž promluvil o vládní krizi a připustil, že na problémech s výměnou ministra kultury nese podíl viny. „Možná jsem udělal chybu v tom, že jsem si neověřil, zda bude Šmarda pro pana prezidenta akceptovatelný. Je to pro mě poučení, pokud to příště nastane, tak si to dopředu ověřím,“ dodal.

Související články

Další články