Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Premiér Babiš se rozohnil nad fotkou Náplavky: To je šílené! Je potřeba omezit kontakty

Premiér Babiš se rozohnil nad fotkou Náplavky: To je šílené! Je potřeba omezit kontakty
Zdroj: facebook/Andrej Babiš
+ Dalších 13 fotografií
koronavirus
Premiér Andrej Babiš (66) ve svém Čau lidi Čechy moc nepotěšil. Prohlásil, že pokud nenastane zázrak, vláda bude muset přitvrdit a zpřísnit opatření proti šíření koronaviru. Během svého projevu se pozastavil nad včerejšími trhy na Náplavce, které vyvolaly vášnivou debatu.

"Prosím vás, co je tohle?! To je šílené. To je včerejší Náplavka. Vždyť jsme přeci jasně řekli, že je potřeba omezit kontakty. Když nemáte kontakt, tak žádný vir se nemůže přenést. Omezení shlukování osob je nejúčinnějším opatřením," rozohnil se nad fotkou ze sobotní náplavky premiér Babiš, kde to vypadá, že je hlava na hlavě. Dále dodal, že mu pravidlo ohledně shlukování přijde jednoduché, jen je potřeba ho dodržovat.

"Bohužel, názor našich občanů se zásadně změnil. Ještě za první vlny 62 procent lidí tato opatření podporovalo, plus 19 procent říkalo, že je to nutné a že jim to vadí. Dneska jenom 39 procent veřejnosti bere současná opatření bez výhrad, a někteří z nás to stále podceňují. Mají pocit, že to neexistuje. Ale ty počty lidí, kteří bohužel zemřeli s covidem a které stále rostou, ty počty hospitalizovaných, si přeci nikdo nevymýšlí," řekl premiér.

Kauza Náplavka

Andrej Babiš ve svém nedělním projevu ukázal snímek z Náplavky, který koloval na sociálních sítích. Organizátoři se však brání, že na trzích lidé dodržovali rozestupy a snímek je vyfocen ze špatného úhlu pohledu.

"A zase ten úhel. Internetem možná zase proletí známý záběr náplavky zabraný šikmo po horizontu, z výjezdu. Je to ten úhel pohledu, kde se celá dlouhá náplavka opticky smrskne do krátkého proužku a snímek z tohoto úhlu pak působí vždy jako dav a hlava na hlavě. Stačí ale sejít dolů, a tam to v normální lidské perspektivě vypadá jinak, optický klam přestane působit a vy vidíte rozestupy, normální prostor, žádné mačkání," hájili se organizátoři.

Apel na občany

"Ten příští týden bude klíčový. Ta čísla budou klíčová. Ale bohužel to nejde dobrým směrem. Ta opatření, která jsme udělali, nezafungovaly zatím. Ne všichni z vás to berete vážně. Ne všichni si vůbec uvědomujete, že co všechno by to znamenalo pro nás, pro naši společnost, pro náš stát, kdybychom to nezvládli. My to musíme zvládnout," dodal. Babiš na závěr svého projevu poprosil občany, aby ho už konečně vzali vážně a nabrali situaci na lehkou váhu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy