Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Premiér Babiš se hněvá: Nezodpovědná opozice si bere občany jako své rukojmí

Premiér Babiš se hněvá: Nezodpovědná opozice si bere občany jako své rukojmí
Zdroj: Showpix
VYJÁDŘENÍ

Čtvrteční den byl ve znamení o neúspěšném hlasování o nedůvěře vládě Andreje Babiše. Premiér Babiš v rozhovoru pro Právo později řekl, že „všechno, co ve čtvrtek dělala opozice, byla show pro kamery“.

Premiér Andrej Babiš ve čtvrtek čelil již třetímu pokusu o svržení jeho vlády, pomocnou ruku mu ale podali komunisté, kteří se hlasování nezúčastnili a odešli ze sálu. Babiš v obsáhlém rozhovoru pro Právo odpovídal na dotaz, co jim nabídl, aby ho komunisté podrželi. Nic jsem jim nenabízel. Asi si spočítali, že kdyby svrhli vládu, nemuseli by to jejich voliči pochopit, zvlášť když nás předtím podpořili ve spoustě programových věcí. Každopádně jsem rád, že se tak KSČM rozhodla.

Opozice svůj návrh na vyslovení nedůvěry vládě odůvodnila mimo jiné špatně zvládnutou pandemií koronaviru, obrovským zadlužením, skandálním přístupem k otravě Bečvy, diskriminací podnikatelů nebo špatnou koordinací se spojenci v kauze Vrbětice. „Opozice jen pokračuje ve své brutální a bezohledné kampani, kterou zahájila loni v říjnu po krajských volbách. Jim nikdy nešlo o to, abychom pandemii zvládli co nejlíp, ale co nejhůř. Nikde na světě není tak nezodpovědná opozice, která si bere vlastní občany jako rukojmí. Všechno, co ve čtvrtek dělala opozice, byla show pro kamery. Naše vláda toho za čtyři roky spoustu odmakala,“ popsal Babiš a rázem doplnil, že za jeho vlády se zvedly důchody, rodičovský příspěvek a postavilo se 59,3 km dálnic.

Vyzná se premiér v protikoronavirových opatřeních?

Premiér Andrej Babiš řekl, že se v posledním roce pohybuje jen mezi prací a domovem. „Teď jsem si zašel i na zahrádku restaurace. Vím, že máme být čtyři u stolu, že když nejím, tak si nasadím respirátor. A když jím nebo piju, tak si ho můžu sundat. A když přijdu do jiného prostoru, tak se raději zeptám. Anebo si to přečtu na webových stránkách vlády. Ministr zdravotnictví okamžitě po svém nástupu zadal kompletní revizi mimořádných opatření, aby podmínky byly co nejvíce sjednoceny a zjednodušeny,“ konstatoval premiér Andrej Babiš.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy