Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Maturita? Zbytečnost! Podle Babiše není zkouška z dospělosti důležitá, nikdy se na ni neptal

Andrej Babiš
Zdroj: Profimedia
ČAU LIDI
Premiér Andrej Babiš ve svém pravidelném nedělním pořadu Čau lidi promluvil o očkování proti koronaviru, v poslední době velmi diskutovaném léku Ivermektin i o maturitách v době koronaviru.

"My jsme obdrželi 1 milion 51 tisíc vakcín, proočkováno je zatím jenom 818 tisíc. Takže rozdíl je 233 500, a to je hlavní úkol – aby se snížil tenhle rozdíl mezi dodávkou a tím, kolik jsme naočkovali," řekl premiér Andrej Babiš ve svém pravidelném nedělním pořadu Čau lidi. "Na rezervaci čeká 393 794 lidí. Myslím si, že je velice důležité, abychom preferovali hlavně naše důchodce 80+ a 70+, kde v podstatě čeká 282 319 lidí," dodal s tím, že situaci budou řešit s hejtmany.

"Je skutečně velice důležité, abychom zrychlili to očkování, protože příští týden dorazí 302 700 vakcín, hlavně Pfizer a Moderna." Premiér kvituje, že se zapojilo už na 2227 ordinací praktických lékařů. "U nich je zaregistrováno 176 tisíc osob, termín má už 10 tisíc a vykázali už 46 tisíc dávek," konstatoval Babiš s tím, že v březnu ČR dostane 1,1 milionu vakcín, v dubnu pak už 2,2 milionu.

Andrej Babiš k ivermektinu

Babiš se zmínil i o velmi diskutovaném ivermektinu. "Tady je x článků o tom, jak Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) říká, že ivermektin je bezpečný," začal svou úvahu Babiš. "Někteří jsou proti. Já úplně nechápu, když teda na Slovensku to funguje a mohou to používat v ambulancích, já jsem mluvil s tou primářkou, a u nás primář Rezek má velice konkrétní výsledky. A když už to ministerstvo a SÚKL povolily ve prospěch nemocnic, tak by bylo logické, aby se to povolilo i pro ambulance," zmínil.

Premiér k maturitám

Premiér Andrej Babiš se vyjádřil i k situaci okolo maturit v době koronaviru. "Samozřejmě na to můžeme mít různý názor. Já jsem kritizován, že jsem si dovolil říct – a když čtu ty příběhy studentů, ale to jsou i dálkoví studenti, to je i prodavačka 43 let, která má doma děti, která dálkově studuje, nebo hasiči, nebo vojáci – ti všichni mají mít maturitu. Všichni říkají, že je to zkouška dospělosti. Ale skutečně těch 13 let školy vyvrcholí tou zkoušku dospělosti, a to je to nejdůležitější?"

Babiš tvrdí, že maturita je důležitá, ale ptá se, proč se nevnímá situace tak, jak je. "Ten, kdo někdy někoho zaměstnával a dělal pohovory – myslíte si, že se ptal na maturitu? Já jsem zaměstnával 35 tisíc lidí. Nikdy jsem se na maturitu neptal. Ptal jsem se – Máš schopnost učit se novým věcem? Máš schopnost a chceš pracovat? Máš nějaké cíle, máš nějaké sny? Jsi urputný? Umíš cizí jazyky? Jaké máš zkušenosti? Co jsi dělal mimo školy?"

Související články

Další články

Nejnovější kauzy