Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Premiér Babiš nevylučuje plošné vypnutí ekonomiky: Lidé musí dodržovat nařízení, řekl

Andrej Babiš
Zdroj: Profimedia
Koronavirus
Ve čtvrtek ministr zdravotnictví Roman Prymula na tiskové konferenci oznámil, že vláda přijala nová a přísnější protikoronavirová opatření kvůli stále zhoršující se situaci. Premiér Andrej Babiš se tiskové konference neúčastnil. Později však promluvil pro televizi Nova, kde zmínil, že nevylučuje kompletní vypnutí ekonomiky.

V České republice se koronavirová situace stále zhoršuje. Vláda proto ve čtvrtek představila přísnější opatření, která mají šíření viru zabránit. Předseda vlády Andrej Babiš na tiskové konferenci chyběl. Později pak promluvil o úplném vypnutí ekonomiky.

Řekl, že by si to nepřál, ale vzhledem ke špatné situaci plošné vypnutí ekonomiky nevylučuje. "Samozřejmě to určitě nechceme, to vypnutí na jaře nás stálo 200 miliard. To je ten deficit našeho rozpočtu a to bychom nechtěli. Proto ta nová opatření nemají až tak zásadní dopad do ekonomiky," řekl pro televizi Nova Babiš.

Lidé musí dodržovat opatření

Podle Babiše je klíčové, aby lidé dodržovali opatření zavedená vládou. "Ne všichni to akceptují a respektuj. Když to společně dodržíme, podaří se nám nárůst zvládnout. Chceme poprosit lidi, aby to respektovali. Pokud slyšíme, že v nějaké škole učitelé vyzývají žáky, aby nenosili roušky, je to špatně," sdělil premiér.

Na tiskové konferenci ve čtvrtek ministr zdravotnictví Roman Prymula oznámil, jaká vláda přijala opatření. Některá začínají platit už od pátku, jiná od pondělí. Od pátku se například zavírají fitness centra a restaurace musí zavírat v 20.00. Více o přijatých opatřeních zde.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy