Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Premiér Babiš míří na dovolenou k moři. Káže vodu a sám pije víno, zuří lidé na sociálních sítích

Premiér Babiš míří na dovolenou k moři. Káže vodu a sám pije víno, zuří lidé na sociálních sítích
Zdroj: Extra.cz
Předchozí Další
+ Dalších 8 fotografií
Dovolená premiéra
Není to tak dávno, co premiér Andrej Babiš (ANO) lidem radil, ať letos nejezdí do zahraničí a podpoří český turismus. V polovině června se pak vydala na dovolenou do Chorvatska jeho žena Monika, což vzhledem k Babišovým doporučením rozčílilo veřejnost. Teď tomu nasadil korunu sám premiér - oznámil, že si jede užívat moře na Krétu. A lidé se opět bouří.

„Zůstaňte doma v Česku, protože je tu bezpečno. Jezte v Česku, ubytujte se v Česku, kupujte česká jídla, kupujte české zboží. Je velice důležité, abychom podpořili náš cestovní ruch,“ řekl před časem Andrej Babiš (65) ve svém facebookovém příspěvku "Čau lidi". Premiér tak kvůli koronavirové situaci nejednou apeloval na Čechy, ať nejezdí do zahraničí a místo toho cestují po Česku. To by totiž podle něj mělo pomoci hlavně české ekonomice.

Jeden z nejbohatších Čechů ale přes své rady vyráží nakonec do zahraničí. Podle webu Seznam Zprávy tak premiér letí utrácet na Krétu, což se může zdát vzhledem k jeho předchozím doporučením poměrně rozporuplné. Všimla si toho i veřejnost, která se na sociálních sítích nad Babišovou cestou mírně řečeno podivila.

Babiš se však hájí tím, že si dovolenou objednal už vloni. „Já dneska jedu potřetí do lázní. Vyzval jsem lidi, aby utráceli u nás doma a to dělám i já. Co se týká té Kréty, minulý rok v červenci mi zkrátka ten koronavir nezavolal, abych to zrušil. A moje dcera mi řekla: Tati musíme tam jít,“ řekl Babiš v rozhovoru pro rádio Impuls. "Moje rodina je pro mě důležitá, tak s dovolením všichni moji hejtři a nepřátelé to snad rozchodí,“ dodal premiér.

Premiérova žena v Chorvatsku

"Nebyl to on, kdo apeloval na občany, aby podporovali českou ekonomiku a využívali hotely tady u nás? Ne, on si dělá z Čechů už prd*l," napsal Michal M. na Facebooku. K němu se s podobným názorem přidávali i další lidé.

"Není nad to mít premiéra, který jde příkladem a dělá tak, jak doporučuje občanům... Na začátku léta říkal: Čau lidi, zůstaňte na dovolenou v ČR, je to krásná země, je naše a je potřeba podpořit naši ekonomiku. A sám si jede k moři," všímá si Lukáš V., další z nespokojených komentujících.

Pár týdnů nazpátek přitom popudila českou veřejnost i premiérova žena Monika (46). Ta se vydala užívat si moře do Chorvatska a fotky sdílela na svém instagramovém účtu. „Takhle tedy vypadá podpora českého cestovního ruchu. Premiérova žena si jezdí do Chorvatska utrácet prachy, které její manžel u nás nakradl,“ napsal tehdy na Facebooku Petr T. s odkazem na dotační kauzy Agrofertu.

GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy