Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Premiér Andrej Babiš žádá v příštích týdnech lidi o solidaritu: Nejde o žádné volby, tvrdí

Zdroj: Showpix.cz
ČAU LIDI
Premiér Andrej Babiš (ANO) vyzývá občany, aby měli v příštích týdnech solidaritu a disciplínu. Ve svém pravidelném pořadu Čau lidi říká, že vakcíny fungují. Můžeme sledovat rapidní pokles úmrtí lidí nad 80 a rovněž je mnohém méně nakažených zdravotníků. Babiš tvrdí, že vláda bojuje, aby dostala léky.

"Za první vlny jsme ukázali neuvěřitelnou odvahu a hlavně solidaritu a disciplínu. A teď vás o ní žádám, na tři týdny," řekl Andrej Babiš ve svém pravidelném nedělním pořadu Čau lidi "Nejde o žádné volby. Ty nesmysly, krajské volby. Prosím vás, skutečně, věřte mi, že děláme s kolegy všechno pro to, abychom vás ochránili. Nejde mi o politiku, nejde," dodal a řekl, že pokud budou tři týdny přísných opatření úspěšné, může se už možná před, nebo po Velikonocích, uvažovat o rozvolňování a návratu dětí do škol. "To je priorita – naše děti," zdůraznil premiér s tím, že až poté následuje obchod a služby.

Andrej Babiš v Čau lidi promluvil i o tom, že vakcíny fungují. "Rapidně klesla úmrtnost lidí 80+, kteří už vakcínu dostali. Máme mnohem méně nakažených zdravotníků," řekl. V pondělí 1. března se při tom otevřelo očkování pro lidi nad 70 let a Babiš tvrdí, že by mělo následovat očkování lidí nad 60 let. "Děláme pro to všechno, a já jsem přesvědčen, že do školního roku dostanou vakcínu všichni, kdo o ni projeví zájem." Premiér říká, že se v dubnu otevře velkokapacitní očkovací centrum v Praze, které bude až pro 10 000 lidí denně.

"Bojujeme za to, abychom dostali léky. Sehnali jsme skvělý bamlanivimab," konstatoval premiér a řekl, že už minulý týden dostala jedna onkologická pacientka první dávku a daří se jí dobře. "Vybojovali jsme Regeneron jako druzí v Evropě po Německu. Objednali jsme 12 tisíc dávek," sdělil a doplnil, že o v poslední době velmi diskutovaném léku Ivermektin mluvil s primářem z Brna od sv. Anny, který jej podává pacientům už od listopadu. Taktéž se podělil o informaci, že mluvil s majitelem fabriky, která vyrábí invermektin – a ten mu slíbil nabídku.

Související články

Další články