Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Premiér Andrej Babiš se musí omluvit demonstrantům, rozhodl soud

Zdroj: Profimedia.cz
Soud rozhodl!
Premiér Andrej Babiš (65, za ANO) se bude omlouvat demonstrantům. O účastnících loňských protivládních protestů tvrdil, že za účast brali peníze. V pátek o omluvě rozhodl Okresní soud Praha-západ, verdikt je zatím nepravomocný.

Babiše (65) žalovala demonstrantka Jana Filipová, které jeho výrok způsobil problémy i v osobním životě. Chodily jí dotazy, kolik za účast na protivládních protestech bere, včetně mnohých vulgárních vzkazů.

Podle Filipové se tvrzení předsedy vlády rozšířilo rychlostí blesku a je velmi obtížné ho lidem vyvracet. „Myslím, že pan premiér z titulu své funkce nemůže do veřejného prostoru vypouštět informace typu jedna paní povídala,“ prohlásila s tím, že demonstrace jsou pořádány nezištně.

„Dehonestace ve veřejném prostoru je skutečně obrovská,“ posteskla si.

Babiš se odvolával i na výrok poslance Pavla Růžičky (za ANO), který měl slyšet rozhovor demonstrantů o místě, kde si mají peníze vyzvednout. Růžička se později krotil, Babiš ale pokračoval. Zaplaceni podle něj měli být i lidé, kteří na něj pískali během projevu před Českým rozhlasem.

Okresní soud Praha-západ v pátek rozhodl, že se Babiš musí omluvit. Verdikt však zatím není pravomocný a odvolat se mohou obě strany sporu.

Související články

Další články