Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Vít Starý koronavirus Počasí Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Premiér Andrej Babiš: Netušil jsem, že za socialismu se nemohlo cestovat

Zdroj: Facebook
+ Další 4 fotografie
revoluce
Premiér Andrej Babiš (65) přiznal, že nevěděl, že lidé nemohli za socialismu bez výjezdní doložky cestovat do zahraničí. Tehdy působil jako obchodní delegát podniku Petrimex v Maroku a dle jeho vlastních slov mu o obtížnosti cestování neměl kdo říct.

V rozhovoru pro MF Dnes premiér Andrej Babiš poznamenal, že součástí výstavy v Národním muzeu je i výjezdní doložka, kterou lidé za socialismu potřebovali k tomu, aby mohli vycestovat mimo spřátelené socialistické země. Tehdy bylo potřeba o ni předem zažádat a i tak byla jen malá šance, že bude člověku vystavena.

„Tehdy jsem jako pracovník zahraničního obchodu, jehož pracovní náplní bylo cestovat do zahraničí, ani nevěděl, že bez toho lidi nemohou vycestovávat do zahraničí,“ uvedl Babiš v rozhovoru. „Kdo nám to měl říct? Neměl jsem se to odkud dozvědět,“ dodal premiér, který se tou dobou živil jako obchodní delegát.

Když premiér dostal doplňující otázku, jak je možné, že o potřebě výjezdní doložky nevěděl, neboť tehdy bylo všeobecně známo, že je k vycestování nutná, odpověděl velmi stroze. „Jak se to vědělo? Kdo mi to měl říct?“

Související články

Další články