Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová StarDance 2019 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

V „českém kravíně“ se jim nelíbilo. Irácká rodina se nyní chlubí životem v Německu, kde dostala azyl

Rodina si nyní žije v Německu.
Sedmnáctičlenná Irácká rodina Georgise Batta odešla z Čech, protože se jim nelíbily byty, které jim byly přiděleny v Jihlavě. Místo, kde měli žít, označili za přemalované kravíny, což se veřejnost příliš dobře nepřijala. Nyní Iráčané zakotvili v Německu, kde nyní žijí.

Byty, které dostali v Jihlavě, jim nebyly po chuti. Sedmnáctičlenná rodina Georgise Batta pochází z Iráku. Skupinka uprchlíků nejdříve bydlela v rekreačním zařízení u Jihlavy a následně dostala nabídku na byt přímo v centru města. Ty se jim zkrátka nezamlouvaly, což dokazuje i to, že je označili za přemalované kravíny.

V roce 2016 rodina uprchla z Čech do Německa, kde požádala o azyl. Vyhověno jim ale nebylo, jelikož žádost soud v Drážďanech ji zamítl. Početná skupina se ale do Čech nevrátila a ukryla se ve městě Herrnhut u Evangelické jednoty bratrské. Tam jim byl udělen církevní azyl.

„Azyl dostali na dobu, kdy je mohlo Německo vyhostit. De facto byli schováni na území církve, a jakmile vypršela doba, kdy je mohla země vyhostit, mohou se znovu volně pohybovat. Je to způsob, jak se legálně vyhnout vyhoštění,“ komentuje situaci koordinátor z nadačního fondu Generace 21.

Evangelická jednota bratrská se k případu odmítá vyjadřovat. Ve městě Herrnhut bydlí teď údajně jen část rodiny. Zbytek se odstěhoval na sídliště v Drážďanech nebo do Norimberka. Na sociálních sítích se ale nezdráhají chlubit novým životem.

Prvotní informace přinesla MF Dnes.

Mohlo by vás zajímat

Další články