Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Seriál Most!

Nejnovější kauzy

Přelomový objev na Marsu: Tohle je důkaz, že tam dřív existoval život!

Na Marsu nejspíš existoval život, naznačuje nový objev.
NASA hlásí přelomový objev, který na Marsu učinila kosmická sonda Curiosity. Našla tam prvky, které by mohly být důkazem, že na rudé planetě dřív existoval život.

Americká kosmická sonda Curiosity agentury NASA hlásí další objev, který by mohl dokázat, že na Marsu v minulosti existoval život. Na rudé planetě vozítko našlo organické molekuly obsahující uhlík a vodík. Kromě nich by mohly obsahovat i kyslík a dusík.

Molekuly se nacházely v přibližně tři miliardy let starých sedimentárních horninách v kráteru Gale. Jejich zdroj sice sonda nevypátrala, ale podle dosavadních dat jde patrně o důkaz, že se zde před miliardami let vyskytovaly veškeré podmínky ke vzniku života.

„Těmito novými poznatky nám Mars říká, abychom nepřestávali a pokračovali v hledání důkazů života. Jsem přesvědčen, že naše probíhající i plánované mise nám odhalí mnohá ještě víc dechberoucí skutečnosti o rudé planetě,“ prohlásil Thomas Zurbuchen z NASA.

Mohlo by vás zajímat

Další články