Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Svatba Bohuše Matuše

Nejnovější kauzy

Překvápko ve sněhu: Na horolezce bafla mumie, našli těla svých kolegů zemřelých před 50 lety

Zdroj: Profimedia.cz
Představte si, že si jen tak lážo plážo vystupujete na horu a najednou pod sněhem zakopnete o tělo. Ajéje, vaši zmrzlí kolegové!

Mexická hora Pico de Orizaba je oblíbeným místem horolezců, ale tak jako každá hora bere i ona životy během sněhových vánic a nečekaných lavin.

Minulý víkend se na její vrchol vypravila horolezecká výprava, která zcela jistě neočekávala, že během svého výstupu doslova zakopne o kolegy ztracené během laviny před více než padesáti lety.

Hilario Garcia, místní úředník, který měl pak celou operaci s nalezenými těly na starosti, popsal, že lezci ve sněhu doslova zakopli o vyčnívající hlavu a ruku, začalo se proto kolem nálezu kopat a ze sněhu vytáhli dvě mumifikovaná těla, pozůstatky horolezců, kteří přišli o život během laviny nejspíše v roce 1959.

Při ní ale zahynuli muži tři, stále se tedy ještě pátrá po třetím těle, ale to může být pohřbené hluboko ve sněhu na jiném místě, než kde zůstali jeho kolegové. Nyní se teprve čeká na ohledání a potvrzení, že se jedná opravdu o členy výpravy, kteří v roce 1959 nestihli před lavinou utéci.

Související články

Další články