Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Steroidová mafie v Česku StarDance 2018 Horoskop Zábava

Nejnovější kauzy

Překvapivé zjištění: Největším zdrojem stresu pro ženy nejsou děti, ale jejich manželé

Ne nadarmo se říká, že mít manžela je jako mít doma další dítě.

Více než sedm tisíc žen se účastnilo rodinného průzkumu, co je nejstresovějším faktorem v rodině, a navzdory očekávání, že to budou rozjívené a neposedné malé děti, se 46 % procent žen vyjádřilo, že je to jejich manžel.

Že manželství není značka ideál nikdy, to je snad jasné. Je to v podstatě dost náročný proces porozumění, tolerance a sžívání se s odlišným člověkem. Zatímco dítě si můžete vychovat a srovnat, manžela nikoliv.

Skoro polovina žen se proto vyjádřila v tom smyslu, že pokud se manžel chová nedospěle nebo lehkomyslně, je to pro ně větší stres než zlobivý potomek. Dospělý by si měl právě uvědomit svou odpovědnost a nenechat ženu samotnou na domácnost nebo na péči o děti.

Jako nejvíce stresující nešvary svých manželů uváděly ženy právě nezájem o domácnost, tlak na to vypadat za každé situace dobře a zvládat práci a rodinu, nedostatek času na hraní s dětmi a ignorování drobných oprav na domě nebo v bytě.

Pak svého muže berou v tomto případě jako další dítě, o které se musí starat, což i ve většině případů vede nakonec k rozvodu ze strany ženy.

Mohlo by vás zajímat

Další články