Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Překvapivé zjištění: Největším zdrojem stresu pro ženy nejsou děti, ale jejich manželé

Rodinné hádky
Zdroj: MailOnline

Více než sedm tisíc žen se účastnilo rodinného průzkumu, co je nejstresovějším faktorem v rodině, a navzdory očekávání, že to budou rozjívené a neposedné malé děti, se 46 % procent žen vyjádřilo, že je to jejich manžel.

Že manželství není značka ideál nikdy, to je snad jasné. Je to v podstatě dost náročný proces porozumění, tolerance a sžívání se s odlišným člověkem. Zatímco dítě si můžete vychovat a srovnat, manžela nikoliv.

Skoro polovina žen se proto vyjádřila v tom smyslu, že pokud se manžel chová nedospěle nebo lehkomyslně, je to pro ně větší stres než zlobivý potomek. Dospělý by si měl právě uvědomit svou odpovědnost a nenechat ženu samotnou na domácnost nebo na péči o děti.

Jako nejvíce stresující nešvary svých manželů uváděly ženy právě nezájem o domácnost, tlak na to vypadat za každé situace dobře a zvládat práci a rodinu, nedostatek času na hraní s dětmi a ignorování drobných oprav na domě nebo v bytě.

Pak svého muže berou v tomto případě jako další dítě, o které se musí starat, což i ve většině případů vede nakonec k rozvodu ze strany ženy.

Filip Turek se tvrdě opřel do Fialy: ODS zradila svoje voliče a on je toho absolutní příklad

Související články

Další články

Nejnovější kauzy