Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023

Překvapivé rozhodnutí rodiny Josefa Abrháma: Ostatky herce uložila daleko od milované Libušky

Josef Abrhám v roce 2011.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 6 fotografií
Hrob

Herec Josef Abrhám (†82) má konečně kde odpočívat. Jeho syn Josef Abrhám ml. (46) ho po roce a půl nechal uložit do hrobu v rodných Kunovicích, přesně jak si to herec přál. Smutečního aktu se zúčastnilo i několik lidí z Kunovic, ovšem Abrhámova sestra Božena (89) u toho nebyla, protože je podle webu Aha! upoutaná na lůžko.

Popel Josefa Abrháma po roce a půl spočinul v hrobě v jeho rodných Kunovicích. Jeho syn Josef Abrhám ml. splnil otcovo přání a uložil herce vedle rodičů a sestry Eleny.

U smutečního aktu chyběla Abrhámova sestra Božena (89), která je dlouhodobě upoutaná na lůžko. „Říkali mi, že Pepu uložili k našim rodičům. Byla jsem ve čtyři ráno vzhůru, protože mi to šrotovalo všechno v hlavě. Teď si v posteli prohlížím fotografie maminky a tatínka a říkám jim – tak tam konečně máte i Pepu! Je tam i naše sestra Elena. A budu tam jednou i já,“ prozradila pro web Aha! Božena.

Vzpomínky spolužáka

Z Kunovic přišlo na smuteční akt několik lidí, kteří Abrháma znali. Mezi nimi byl třeba hercův spolužák Bohumil Švabík (84). „Jsem rád, že je Pepík zase zpátky doma. Ale než na hřbitově, raději bych ho viděl živého a zdravého. Zažili jsme spolu moc hezké časy. V jejich cihelně vyráběli tašky na střechy a z nich, z té hlíny, jsme dělali různé figurky, které se vypálily,“ prozradil pro již zmíněný web.

Libuška leží jinde

Zatímco Abrhám leží v Kunovicích, jeho milovaná žena Libuška Šafránková (†68) spočinula na hřbitově v moravských Šlapanicích, kde se narodila a kde leží vedle svých rodičů, jak tehdy napsal Blesk.

Libuška zemřela po dlouhé nemoci 9. června 2021. Naposledy rozloučit se do Šlapanic přišli její sestra Miroslava, Bolek Polívka a nechyběl ani zdrcený Josef Abrhám.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy