Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Překvapení na rakouských hranicích: Česká rodinka se snažila propašovat několikasetkilový poklad

Překvapení na rakouských hranicích: Česká rodinka se snažila propašovat několikasetkilový poklad
Zdroj: Pixabay
Pašeráci
Celníky na rakousko-švýcarském hraničním přechodu Feldkirch-Wolfurt čekalo pořádné překvapení. Zastavili totiž českou rodinku, která v autě převážela 665 kilogramů zlata a stříbra. Podle deníku Heute nyní čeká pašeráky pořádně mastná pokuta.

Když celníci zadrželi na hranicích Rakouska a Švýcarska podezřele přetížené auto, nestačili se divit. Majitel vozu se nejprve snažil celníkům namluvit, že si vybral v Lichtenštejnsku jen 4000 eur (106 579 korun) a že míří do Curychu. To mu ale nebylo nic platné.

Celníci auto prohledali a u rodinky objevili hotový poklad. Ve voze si Češi vezli 707 stříbrných prutů o hmotnosti 662 kilogramů. Aby toho nebylo málo, v tašce dcery nalezla celní správa 74 zlatých prutů o hmotnosti 3,25 kilogramu.

Rodina zaplatí mastnou pokutu

Strážcům zákona tak bylo hned jasné, že se rodinka snažila propašovat drahé kovy v hodnotě 700 tisíc eur (18,65 milionu korun) do Česka, aby se vyhnula zaplacení dovozního cla. To by dělalo 96 700 eur (2,6 milionu korun). Celním úřadům se přitom musí nahlásit zboží v hodnotě nad 10 tisíc eur.

Českou rodinu tak sice nečeká žádný tvrdý trest, mastná pokuta je ale nemine. Jak uvedl deník Heute, celníky za úspěšné odhalení pochválil rakouský ministr financí Gernot Blümel. „V boji proti praní špinavých peněz a financování terorismu má potírání ilegálních pohybů peněz zásadní význam,“ řekl potěšený Blümel.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy