Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Překrásný nový trend v bydlení: Zelené a mechové stěny zevnitř i zvenku!

Překrásný nový trend v bydlení: Zelené a mechové stěny zevnitř i zvenku!
Zdroj: instagram.com
+ Další 4 fotografie
Do českých interiérů se velmi pomalu a nejistě vkrádají zelené stěny. Zatím jsou k vidění převážně v moderních kancelářských budovách, ale sem tam nějaká vlaštovka ukazuje, že občas proběhne i realizace zelené stěny v rodinném domě.

I když jsme národ zahrádkářů, chalupářů, pejskařů i kutilů a k přírodě máme tak nějak obecně blízko, zelené stěny se u nás zatím příliš neuchytily. Je to velká škoda, protože jsou nádherné. Z fotek to nejde tolik cítit, jako když před ní stojíte a vidíte ji reálně A ten vzduch, to je něco! Vlhkost prostředí, ve kterém je zelená stěna se totiž optimálně pohybuje v rozsahu 40 až 60 %.

Zelené stěny (používá se také označení "živé stěny" nebo "vertikální zahrady") jsou inspirovány přírodními principy, které do jednoduché technologie extrahoval francouzský botanik, vědec a umělecký designér Patrick Blanc. Jím patentovaná zelená stěna se skládá ze tří části: z kovového rámu, PVC vrstvy a vrstvy plsti. Kovový rám může být zavěšený na stěnu, ale může stát také samostatně. A výsledek je fantastický. Co myslíte?

Související články

Další články