Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

PŘEJMENOVANÉ BESTIE: Michal Kisiov, zrůda z Jihlavy, která umučila krásnou Petru

Zdroj: eXtra.cz
+ Další 2 fotografie
V roce 2013 Českem otřásla morbidní vražda patnáctileté Petry z Jihlavy, kterou umučila dvojice mladíků a třetí tomuto nechutnému činu přihlížel. Hlavním aktérem celé akce byl tehdy dvacetiletý Michal Kisiov, který se pro mnohé stal symbolem zla a zvrácenosti. Jeho příběh je ale ještě zajímavější, než se na první pohled zdá...

Kisiov nejspíše nikdy nepatřil mezi nejvzornější mladé chlapce v Jihlavě. Užíval si života plnými doušky. Nevázaný sex, drogy a alkohol. To všechno u něj bylo téměř na denním pořádku. Poté ale šel tak trochu do sebe. Pronajal si byt a chtěl žít klidnější život. Jenže přišla osudná noc na 16. března.

Za tehdy dvacetiletým Kisiovem, který bydlel v centru Jihlavy, přišla patnáctiletá Petra. Ta šla zrovna z diskotéky Ponorka, kde se s Kisiovem potkala, a hledala v Jihlavě nocleh, jelikož její přítel odmítl v tahu pokračovat a jel raději domů.

Kisiov podle policejního spisu dívku uvítal ve svém bytě, uvařil jí večeři a poté s ní měl i pohlavní styk. Po něm si Petra šla zakouřit k oknu a stalo se něco, co navždy změnilo život několika lidem.

Patnáctiletá dívka si pod vlivem alkoholu prý vzpomněla na to, že Kisiov je v podmínce, a řekla si, že ho trochu potrápí. Začala údajně mluvit o tom, že kdyby na policii oznámila, že ji znásilnil, tak půjde Kisiov do vězení.

Mladík se zalekl a zpanikařil. Rozběhl se směrem k Petře, která byla u okna, a vrazil do ní. Dívka z okna vypadla. „Souložili jsme a ona mi pak řekla, že na mě podá trestní oznámení. Chtěl bych ale říci, že soulož byla dobrovolná. Pak jsem měl zkrat, jako bych to nebyl ani já. Vyhodil jsem ji z okna, aby na mě nepodala nesmyslné trestní oznámení. Nic neříkala, bylo to strašně rychlé,“ vypověděl tehdy Kisiov.

Petra pád z jedenácti metrů přežila. Kisiov v tu chvíli věděl, že je ve velkém maléru a zpanikařil ještě více. Odnesl ji zpět do svého bytu a začalo něco, na co by všichni aktéři nejraději zapomněli.

Kisiov se rozhodl, že povolá na pomoc své dva kamarády – Tomáše Zavřela a Jakuba Doležala. Cíl byl jasný: dívku co nejrychleji sprovodit ze světa a dokonale zahladit stopy.

Petru tak v jednu chvíli jak Zavřel, tak Kisiov škrtili rukama. Poté kabelem od počítače. Když ani to nezabralo, tak do ní začali tlouct těžkou motorkářskou botou. Tato muka trvala desítky minut. Mezitím, co Zavřel s Kisiovem tvrdě „pracovali“ na usmrcení dívky, tak jejich kamarád Jakub Doležal nevěřícně přihlížel. Podle svých slov se bál zasáhnout, když viděl, čeho všeho je Kisiov schopný. Ve spisu se ale uvádí, že Doležal oba dva podporoval a poté i pomohl s odklizením těla.

Zavřel s Kisiovem si mučení rozhodně neužívali, tak jak si mnozí myslí. Byli jen natolik zoufalí, že prostě zkoušeli vše, co je napadlo.

Když bylo po všem, tak mrtvolu mladíci zabalili do prostěradla a vhodili do kontejneru. Tělo patnáctileté Petry skončilo na skládce, kde bylo nalezeno až po několika dnech.

A brzy začal jeden z nejsledovanějších soudních procesů v historii České republiky.

Jak Zavřel, tak Kisiov před soudem odmítali vypovídat. O hodně sdílnější byl ale Jakub Doležal, který prozradil všechny detaily hrůzné vraždy a sám se od celého incidentu distancoval.

„Myslel jsem si, že je to jen sen, že to není pravda. Ti dva řešili, co s Petrou udělají. Neslyšel jsem, co se domluvili, seděl jsem za barem. Koukal jsem se do země, ucpával jsem si uši rukama, abych neslyšel naříkání, abych z toho zachytil co nejméně,“ vypověděl tehdy u soudu Doležal, který také dodal, že se mu dělá z krve zle a i proto s úklidem po vraždě Petry pomáhat nemohl.

Doležal, který jako jediný před soudem vypovídal, dostal nejmírnější trest. Odseděl si pouze čtyři roky a od roku 2017 je na svobodě.

Mnohem hůře dopadli Zavřel s Kisiovem, kteří se proti prvnímu mírnějšímu rozsudku odvolali.

První jmenovaný dostal 24 let a Kisiov, který byl brán jako hlavní aktér celé akce, vyfasoval 25 let za mřížemi.

Sám Kisiov se v minulosti vyjádřil, že pětadvacetiletý trest je podle něj nepřiměřeně tvrdý. Soudy prý nevzaly v potaz polehčující okolnosti, například to, že se k činu přiznal, projevil lítost a s kriminalisty spolupracoval na objasnění celého případu. Kisiov dokonce z vězení podal proti rozsudku ústavní stížnost. Ta ale byla zamítnuta.

To není jediné, co Kisiov ve vězení udělal. On se zde také přejmenoval. Dnes už se jmenuje Michal Ambrosius Pokorný a obrátil se k Bohu. Ten mu snad jediný pomůže na osudnou noc zapomenout.

Související články

Další články