Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Přeji jim štěstí, i když nejedu! Zemana ani českého velvyslance nepozvali na svatbu Meghan a Harryho!

Češi se na královskou svatbu nedostanou!
Zdroj: Profimedia.cz, archiv
+ Dalších 18 fotografií
Oči celého světa se už úpěnlivě upírají na Velkou Británii, kterou čeká v sobotu svatba prince Harryho (34) se snoubenkou Meghan Markle (36). Zatímco řada významných státníků se do kaple sv. Jiří, kde si nastávající manželé řeknou své ano, podívá, na české zástupce už nezbylo místo!

Svatba prince Harryho a Meghan Markle je dost možná událostí roku, ale Češi na veselce budou chybět. Pozvání nedostal ani český velvyslanec Libor Sečka (56), ani prezident republiky Miloš Zeman (73). Když si princ William bral Kate Middleton, tehdejší velvyslanec Michael Žantovský (69) se zúčastnil.

Zeman se ale nijak nehroutí. „Pan prezident už měl tu čest setkat se s Jejím Veličenstvem královnou Alžbětou II. Loni v červnu královna udělila panu prezidentovi audienci. Budoucím královským manželům pan prezident přeje hodně štěstí,“ řekl eXtra.cz hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

I české velvyslanectví ve Velké Británii chápe, že se tentokrát jejich zástupce na svatbu nevypraví. „Pan velvyslanec se účastnit nebude, svatba proběhne na rozdíl od svatby Williama a Kate v úzkém kruhu. Pozvání jsme tudíž ani nedostali,“ sdělila mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová.

Související články

Další články