Herec Martin Preiss (41) to předevčírem zase přehnal s ohnivou vodou a posílen alkoholem a kudlou oznámil ženě, že se jde zabít, a odešel směr Kunratický lesík, kde jej po hodině našli naživu záchranáři.

S hercovými demonstrativními a nedemonstrativními sebevraždami došla trpělivost jeho hereckým rodičům, kteří jej včera po jedné odpoledne vypravili na vyhlášenou psychiatrickou kliniku Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Ta sice není hercovou spádovou nemocnicí a zřejmě zapracovaly konexe jeho otce, ale zaplať pánbů, že je otec dvou dětí někde, kde mu vysvětlí, že deprese a chlast je u herců často i příčina smrti a není dobré těmto dvěma koníčkům v takové míře holdovat.

Na Karláku se z pomatenosti, chlastu a sebevražedných myšlenek léčila řada slavných. Kromě Petra Muka (†45) třeba fotbalista Jan Šimák, dvakrát tu pobyla i Iveta Bartošová (48). Tu sem šoupnul v roce 2011 Mukův exmanažer Richard Dušák, aby po dvou dnech podepsala reverz a jela se léčit za Martuccim do Itálie, ale to už je jiná story.

Preiss zůstane na „Karláku“ podle informací eXtra.cz tři týdny.