Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Přehledný návod, jak se zaregistrovat k očkování: Systém se spustí už zítra

přehledně
Registrace na očkování proti covidu-19 pro občany starší 80 let začne v pátek 15. ledna v 08:00. Na tiskové konferenci ministerstva zdravotnictví to dnes řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Hlásit se mohou přes web crs.uzis.cz nebo registrace.mzcr.cz a telefonní linku 1221. Připravili jsme pro vás přehledný návod, jak se zaregistrovat.

Již v pátek 15. ledna se spustí rezervační systém na očkování pro seniory a zdravotníky. Na stránkách se tak očekává velký nápor žadatelů. Podle vládního zmocněnce pro IT Vladimíra Dzurilly se systém testuje a velký nápor zájemců by v pátek měl vydržet. Nemělo by tak dojít k něčemu podobnému, jako když se spustil prodej elektronický dálničních známek. Jak proběhne samotná rezervace, si můžete přečíst níže.

Návod pro registraci k očkování

  • Senioři či zdravotníci, kteří mají zájem o očkování, se musí registrovat na webu crs.uzis.cz nebo na webu registrace.mzcr.cz.
  • V případě, že nemáte možnost připojit se na internet, je zprovozněna linka 1221, přes kterou se také lze zaregistrovat.
  • Senioři mohou využít i pomoc praktických lékařů. Jedná se i o lékárnách.
  • Hned na začátku registrace musíte zadat své telefonní číslo, na které vám přijde PIN kód pro potvrzení.
  • Po přihlášení musíte vyplnit jméno, trvalé bydliště, rodné číslo, název a číslo své zdravotní pojišťovny.
  • Vyberete si místo, kde se chcete nechat očkovat.
  • Zvolíte si termín, kdy se chcete nechat otestovat. Volné termíny budou vypsané podle dodávek vakcín. Zároveň si vyberete i termín pro druhou dávku.
  • V případě, že vám systém nenabídne volný termín, napíše vám SMS zprávu, až bude nějaký k dispozici.
  • Registrovaný obdrží SMS s kódem, kterým musí rezervaci potvrdit, bez toho je jinak neplatná.

Na očkování si nezapomeňte kartičku pojištěnce. V očkovacím centru na vás bude ještě čekat formulář pro vyplnění souhlasu s očkováním. Počítejte, že celé očkování bude trvat kolem 45 minut. Po podání vakcíny byste totiž měli počkat na místě alespoň půl hodiny kvůli potvrzení, že se u vás neprojevily nežádoucí účinky.

Související články

Další články