Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Přehledně: Kam se od pondělí nedostanete bez očkování či prodělaného covidu

Otevřou se zahrádky dříve než koncem května?
Zdroj: Pixabay
koronavirus

Od pondělí bude v Česku platit takzvaný bavorský model, který ruší možnost prokázat se negativním testem jakéhokoliv typu. Všude, kde doposud vyžadovali buď test, nebo půkaz o vakcinaci, teď bude akceptováno jenom očkování. Platí to například pro stravovací podniky, sportoviště nebo ubytovací zařízení. 

"Od pondělí budou, co se týče služeb, hromadných akcí, uznávány jenom očkování a lidi, kteří překonali covid. Ruší se úplně samotesty, nejdeme na model s PCR testy," uvedl v České televizi premiér Andrej Babiš. Znamená to tedy, že od pondělí se nebude uznávat bezinfekčnost na základě jakéhokoliv testu. 

Stravovací podniky

Nařízení se dotkne stravovacích podniků. Platí to tedy pro restaurace, bary, jídelny, kavárny a další zařízení podobného typu.

Ubytování

Stejně jako do restaurací i do penzionů, hotelů a ubytoven budou od pondělí moct jenom lidé s vakcínou nebo prodělaným covidem.

Sportoviště

Testy jakéhokoliv typu vám nepomohou ani při vstupu do sportovních areálů. To platí například pro fitka, sportovní haly, bazény, wellness nebo solné jeskyně. Očkování bude vyždováno i na sjezdovkách. 

Služby péče o tělo

Bezinfekčností se musí prokázat zákazníci kosmetických salónů, kadeřnictví, solárií i na masážích.

Kultura

Bez očkování či prodělaného covidu nebudou moct lidé navštívit ani muzea, galerie, památky či zoologické a botanické zahrady. To samé platí pro divadlo, kino, koncerty a hromadné akce. 

Související články

Další články