Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Přehled sněhové nadílky: Meteorologové řekli, kde se šťastlivci dočkají bílých Vánoc

Zdroj: Pixabay
počasí
Český hydrometeorologický ústav zveřejnil nové a zároveň zřejmě poslední aktualizace ohledně šancí na bílé Vánoce v Česku. Pro obyvatele nížin vyhasla už i poslední naděje a předpověď udává nulovou možnost sněžení. Jsou však i místa, kde se lidé ještě mohou pokrývky dočkat.

Ačkoliv v nížinách lze na sněhovou nadílku zapomenout, na horách se občasné sněžení bude vyskytovat po většinu vánočního období. Sníh bude přibývat hlavně v polohách nad 1000 metrů. Praha, Brno i Ostrava jsou na Štědrý den na 0% možnosti ležícího sněhu, původní předpověď přitom dávala alespoň čtyřprocentní naději.

Vánoční předpověď z 16. prosince poukazovala i na to, že sněžit pravděpodobně o Štědrý den bude v Peci pod Sněžkou. Tam se šance na poslední chvíli ještě zvýšila a je téměř stoprocentní, podobně jako na Lysé hoře. Vyrovnané možnosti jsou pak v Železné Rudě, kde si počasí stále ještě nerozhodně hází mincí.

Na přehlednou mapu Českého hydrometeorolo­gického úřadu, která ukazuje procentuální pravděpodobnost bílých Vánoc, se podívejte v galerii. Šance ukazuje i modelová mapa. Patříte mezi šťastlivce, kterým pod stromek kromě dárků napadá i trocha sněhu?

Související články

Další články