Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Přehled pravděpodobnosti úmrtí na koronavirus podle věku: V ohrožení jsou hlavně ti starší

Zdroj:
+ Další 3 fotografie
Covid-19
Tabulka úmrtnosti na nový koronavirus ji ukazuje v procentech. Mezi prvními ji v Česku sdílel MUDr. Jan Vojáček (38), vyzývá svým příspěvkem na Facebooku, aby lidé nepropadali panice. Šance, že by člověk mladší padesáti let zemřel na nákazu koronavirem, je totiž zatím statisticky velmi nízká. Podívejte se do tabulky v galerii.

Zahraniční média sdílí tabulku, kde je pravděpodobnost úmrtí na koronavirus jednotlivých věkových kategorií zapsána v procentech. Byla vytvořena na základě všech dosud známých 72 314 známých případech. Tabulku sdílel MUDr. Jan Vojáček na svém facebookovém profilu a snaží se svým příspěvkem uklidnit vznikající paniku.

Pravděpodobnost, že lidé starší osmdesáti let podlehnou nákaze, je necelých patnáct procent. O sedm procent nižší riziko úmrtnosti mají lidé starší 70 let, ale stále nepřesáhli hranici osmdesáti let. Pravděpodobnost úmrtí mezi padesáti a skoro sedmdesáti roky nedosahuje ani pěti procent. Pod čtyřicet let riziko úmrtí sotva dosahuje na jedno procento.

Koronavirus: Důležité kontakty

Infolinka Státního zdravotního ústavu pro kohokoliv, kdo se potřebuje poradit v souvislosti s koronavirem, je k dispozici nonstop, 24 hodin denně a 7 dní v týdnu na číslech 724 810 106 a 725 191 367.

https://www.mzcr.cz/

Více o tématu

Míra paniky a strachu

"Prosím, každý si rozhodněte míru paniky a strachu díky tabulce úmrtnosti na koronavirus podle věku. A to ještě není zohledněna míra rizika, že onemocníte," začal Vojáček výzvou, aby příznivci do tabulky nahlédli. "Proč nemám strach? Riziko, že ve svých osmatřiceti letech zemřu na koronavirus, je prakticky nulová," vysvětlil.

Úmrtnost v procentech

Podle tabulky je evidentní, že lidé pod padesát let mají skoro nulové riziko, že zemřou na nákazu virem Covid-19 "Riziko pro mou dceru, ženu, rodiče, sestru a její děti je prakticky nulová," uvedl Vojáček a pokračoval větou o tom, že jeho prarodiče se v rizikové skupině nacházejí, je jim totiž skoro devadesát let.

"Rozhodnutí, zda žít strachem, je na vás. Tenhle příspěvek nemá znevažovat opatření, má mnohé z vás uklidnit," vysvětlil doktor.

Veškeré informace o koronaviru čtěte ZDE

Související články

Další články