Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

PŘEHLED otevíracích dob ve svátky: Kde na Velikonoce nakoupíte?

Zdroj: archiv
Velikonoce jsou za dveřmi. V roce 2018 připadají na 1. dubna, což je neděle. Velikonoční pondělí nás pak čeká den potom. Školních prázdnin se ale děti dočkají o něco dříve, a to 29. března a na Velký pátek 30. března. Kdy a kam si můžete ve svátky jít nakoupit? Přinášíme vám přehled svátečních otevíracích dob.

Od Velkého pátku 30. března do Velikonočního pondělí 2. dubna nás čekají čtyři dny volna. A kde si můžete bezproblémově nakoupit i ve svátky? Nedostatek otevřených obchodů vás rozhodně trápit nemusí, alespoň ne v pátek (30. 3.), v sobotu (31. 3.) a v neděli (1. 4.). To budou obchody otevřeny jako v běžný den, i přesto, že u Velkého pátku se o státní svátek jedná.

Na Velikonoční pondělí moc nepochodíte. Obchody, které mají nad 200 metrů čtverečních, budou totiž zavřené. Zákon o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě dopadá na všechny obchodníky. V řetězcích jako Tesco, Kaufland, Albert, Lidl, Billa, Penny, Globus zkrátka nebude v pondělí možné nakoupit.

Výjimky ale nalezneme. Benzínky a různé večerky otevřeno mít budou. Další výjimku může tvořit Tesco Express, které má i menší prodejny. Doporučujeme tedy k nákupům využít víkend.

Související články

Další články