Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Otevírací doba o Vánocích: Stihnete letos nakoupit i na Štědrý den?

Otevírací doba o Vánocích: Stihnete letos nakoupit i na Štědrý den?
Zdroj: pixabay.com
+ Další fotografie
Svátky
Vánoce nám klepou na dveře a s tím přichází i otázka, jak budou mít obchody otevřeno na svátky. Většina z nás mívá na Štědrý den nakoupené už všechny dárky. Najdou se zde ale i tací, kteří vše honí na poslední chvíli, a tak shánějí dárky až 24. prosince. Připravili jsme si pro vás přehled otevíracích dob supermarketů a hypermarketů o vánočních svátcích. Kde nakoupíte i na Štědrý den a kam byste naopak šli zcela zbytečně?

Během svátků se otvírací doba obchodů mění. U některých je značně zkrácena a jinde zas úplně zrušena. Od roku 2016 je v účinnosti zákon, který na svátky obchody s rozlohou nad 200 metrů čtverečních omezuje ve vlastní otevírací době. Mezi sedm svátků, kdy obchody musí mít dle zákona zavřeno, patří i ty vánoční. Jak budou mít obchody na Vánoce otevřeno?

Svátky

  • úterý 24. prosince 2019: Štědrý den
  • středa 25. prosince 2019: 1. svátek vánoční
  • čtvrtek 26. prosince 2019: 2. svátek vánoční

Kdy obchody zavřou

Pokud patříte mezi ty, kteří shánějí vánoční dárky na poslední chvíli a vyrážíte do obchodů na Štědrý den, máme pro vás dobrou zprávu. Obchody s rozlohou nad 200 metrů čtverečních budou mít 24. prosince otevřeno. Ale musíte si pospíšit, protože brány podle zákona zavřou v pravé poledne ve 12 hodin. Po dvanácté se tedy už do obchodů nevydávejte, bylo by to zbytečné.

Ani na první a druhý svátek vánoční to nepokoušejte. Podle zákona totiž musí mít obchody 25. a 26. prosince zavřeno. Na povánoční výprodeje si tedy budeme muset počkat až do 27. prosince.

A jak jste na tom vy s vánočními dárky? Už máte všechno nakoupené? Dejte nám vědět do komentářů.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy