Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Přehled otevírací doby na svátky: Kde si můžete nakoupit i na Štědrý den?

Zdroj: pixabay.com
+ Další 2 fotografie
Ačkoliv většina lidí má na Vánoce nakoupeno, komukoliv se může stát, že v obchodě zapomene pořídit něco podstatného. Proto jsme si pro vás připravili přehled otevíracích dob nákupních řetězců. Kde nakoupíte i o Štědrý den a kam byste naopak šli zcela zbytečně? Rozhodujícím aspektem je hlavně rozloha obchodu!

Otevírací doba obchodů je během svátků značně zkrácena či úplně zrušena. Obchody s rozlohou nad 200 metrů čtverečních musí mít dle zákona v některé sváteční dny zavřeno. Máme pro vás přehled otevíracích dob těch nejnavštěvovanějších řetězců. Jak během svátku pořídíte například v Kauflandu, Lidlu, či Bille?

24. prosince mohou mít obchody nad 200 metrů čtverečních otevřeno pouze do pravého poledne. Po dvanácté se do obchodu tedy nevydávejte. 25. a 26. prosince budou obchody dle zákona zavřeny celý den. Následující tři dny, tedy v období od 27. do 30. prosince, mají obchody běžnou otevírací dobu. 31. prosince, poslední den v roce, může být otevírací doba v řetězcích odlišná. Běžně v tento den obchody zavírají okolo páté hodiny odpolední. Prvního ledna pak budou mít všechny prodejny po celý den zavřeno.

Ať už jde o jakékoliv svátky, lidé se kvůli otevírací době obchodů rozdělí na dva tábory. Někteří jedinci nadávají, pokud mají obchody zavřeno. Člověk by prý měl mít možnost nakoupit každý den, bez ohledu na to, zda se jedná o den běžný, o víkend, či o svátek. Další se pak především zastávají prodavaček - ty podle některých po celý rok tvrdě pracují a alespoň v době svátků si zalouží volno, aby mohly tyto dny strávit se svými blízkými. Jaký názor zastáváte vy?

Související články

Další články