Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Přehled nových opatření: Ministr Vojtěch vyhlásil, kam se od soboty nesmí bez roušek

Přehled nových opatření: Ministr Vojtěch vyhlásil, kam se od soboty nesmí bez roušek
Zdroj: reprofoto
+ Další fotografie
koronavirus
Rychlost změn, ke kterým došlo v opatřeních v souvislosti s koronavirem, je obrovská. Adam Vojtěch chtěl v pátek přednést, co se změní od pondělí kvůli vysokým nárůstům nakažených. Změna plánu nastala, když ve čtvrtek na podvečer svolal mimořádnou tiskovou konferenci. A roušky se vrací zpátky do hry. Na vnitřních akcích se budete moci pohybovat jen s ochranou dýchacích cest.

Adam Vojtěch na čtvrteční tiskové konferenci informoval o tom, že se v České republice opět zavede povinné nošení roušek. A to na vnitřních hromadných akcích, kde se najednou sejde více než 100 osob. "Jde o taneční akce, koncerty a jiné kulturní akce, sportovní akce," jmenoval ministr zdravotnictví. Toto nařízení platí od sobotní půlnoci.

Na akcích od pondělí do 500 lidí

Netýká se to restaurací nebo práce. "My skutečně vidíme to největší riziko v těch hromadných akcích, kdy se lidé, kteří se neznají, potkají," vysvětlil Vojtěch a dal za příklad pražský klub Techtle Mechtle, odkud si odneslo nákazu několik desítek lidí. "Týká se to i svateb a pohřbů," zdůraznil Vojtěch s tím, že je to stále platné jen na vnitřní prostory.

Ministr doporučil, aby se podobným akcím lidé spíše vyhýbali. Zároveň pronesl, že nechtějí plošně zavádět například roušky v MHD, ovšem vyjma metro. Pokud dojde v nějakém regionu k vysokému přenosu nákazy, bude jednat o dalších krocích.

Další nařízení bude platné od pondělní půlnoci - na vnitřních akcích se může vyskytnout maximálně 500 osob namísto dosavadních 1000. A pochopitelně budou muset mít všichni roušky. "Myslím si, že není nutné dělat nějaká překotná opatření," uvedl Vojtěch. Hned na začátku tiskové konference reagoval na vyjádření Jana Hamáčka, který si myslí, že jsou čísla a nárůsty alarmující. "Nejedná se o alarmující situaci, nejedná se ani o kolaps zdravotnictví," vysvětlil s klidným hlasem ministr zdravotnictví.

Související články

Další články