Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

PŘEHLED: Kde všude nasadí Pražané roušky a jak to bude s restauracemi

PŘEHLED: Kde všude nasadí Pražané roušky a jak to bude s restauracemi
Zdroj: archiv
+ Další 4 fotografie
Opatření
Od středy 9. září jsou zavedena v Praze nová opatření v souvislosti s koronavirem. Je to z důvodu rychlého šíření onemocnění covid-19 a Praha se už druhý týden nachází ve žlutém, tedy druhém, stupni na covidovém semaforu. Připravili jsme pro vás přehled toho, co bude od středy jinak.

Od 9. září budou platit v Praze tyto bezpečnostní a protiepidemiologická opatření:

  • Restaurace, bary a další provozovny stravovacích služeb budou uzavřeny v době mezi 0:00 a 6:00. Toto opatření nebude platné pouze pro rychlá občerstvení s výdejovým okénkem či tam, kde je možný prodej jídla s sebou bez toho, aniž byste museli vstoupit do restauračního zařízení.
  • Roušky budou povinné ve všech vnitřních prostorách určených pro prodej zboží tedy v obchodech. Dále bude nutné nosit roušky i na chodbách v nákupních centrech.

Od 14. září přijde další změna v souvislosti s nošením roušek v Praze:

  • Bude povinné nosit roušky ve společenských vnitřních prostorech škol, a to jak na základních, tak i středních a vysokých, jde například o chodby. Jedinou výjimkou jsou mateřské školy. Učitelé, studenti a žáci nebudou muset roušku nosit například v učebnách, tělocvičnách nebo kabinetech.
  • Co je zatím platné

    Roušky je nadále nutné nosit ve všech zdravotnických zařízeních včetně lékáren a zařízeních sociálních služeb, to platí pro celou republiku. Zároveň je lidé musí nosit v městské i meziměstské hromadné dopravě, ve vlacích a v taxících. Roušky musí mít lidé i na úřadech a poštách. Nutné je mít zakrytá ústa i nos i ve volebních místnostech a na vnitřních akcích s více než 100 lidmi, tedy například v divadle nebo kině.

    Pro akce přišla před nedávnem změna v tom, že se na venkovních akcích může pohybovat maximálně 1000 osob. Pokud pořadatelé rozdělí účastníky do sektorů, může být využila polovina kapacity míst, které se v objektu nachází. Pokud se akce bude konat ve vnitřních prostorách, je povolená účast maximálně 500 lidí, stejná pravidla platí i v tomto případě, pokud budou návštěvníci rozděleni do sektorů. Podrobnosti naleznete v našem článku.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy