Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Předvolební rozhovor s Janem Čižinským: Jak chce zatočit s Airbnb?

+ Další fotografie
Jan Čižinský (40), bývalý člen KDU-ČSL, je v současné době stále ještě starostou pro Prahu 7. Teď jde do nadcházejících komunálních voleb jako lídr iniciativy Praha sobě a rád by se stal primátorem. Povede se mu to? Své vize nastínil v rozhovoru, který vznikl ve spolupráci se serverem G.cz.

Čižinský se v rozhovoru zabýval například i problémem, kterým pro mnohé lidi dozajista je fenomén Airbnb.

Tento server zprostředkující pronájem ubytování používají ve velkém i ti turisté, kteří si chtějí užít divoké večírky v centru Prahy. Pronajmou si tedy zalevno byt od českého majitele přes tuto aplikaci a pak tu často řádí a ruší noční klid.

Jak by s tím chtěl Čižinský zatočit? Například přemýšlí o zřízení funkce takzvaného „nočního starosty“. „Bude předem vědět, co se v tu noc děje, a bude zajišťovat, aby to nerušilo ostatní,“ nastínil Čižinský.

A pokud jde o Airbnb, tak Čižinský navrhuje pravidlo dvakrát a dost. „Chtěli bychom Airbnb domluvit, že pokud dvakrát přijede oprávněně policie, tak byt bude vyškrtnut ze sítě a nebude možné ho přes Airbnb provozovat. I Airbnb musí mít přeci zájem, aby nebyli lidé v okolí obtěžováni,“ dodal čtyřicetiletý politik.

Čižinský v rozhovoru, který vznikl ve spolupráci s webem G.cz, také vysvětlil, proč se mu v mládí říkalo „kuklič“.

Související články

Další články