Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Předvánoční veselí se změnilo v tragédii: Žena (†28) vystrčila hlavu z jedoucího vlaku

Smrt na kolejích
Zdroj: profimedia.cz
smrt ve vlaku
Předvánoční veselí vystřídalo tragédii. Mladá žena (†28) zemřela poté, co se vracela s partou kamarádů z vánočních nákupů. Posilněná alkoholem vystrčila hlavu z jedoucího vlaku a narazila do stromu, což se jí stalo osudným. Žena měla v krvi značné množství alkoholu, což zřejmě zapříčinilo, že ji tento nezodpovědný čin vůbec napadl.

Mladá Angličanka Bethan Roperová pracovala jako charitativní pracovnice. Na začátku prosince si vyšla s kamarády na vánoční nákupy. Parta mladých lidí se zastavila na vánočních trzích, kde popila několik alkoholických nápojů.

Kolem 22. hodiny se sebrali a nastoupili na vlak, který jel do města Keynsham. Jelikož byl vlak plný, zůstali stát u dveří. Jeden z kamarádů po chvíli otevřel okno a vyklonil se ven. Krátce nato to udělala i Bethan, což ji stálo život. Vykloněnou hlavou totiž narazila do silné větvě a v důsledku toho utrpěla vážná poranění hlavy. Žena zemřela ještě před tím, než byla převezena do nemocnice.

Úřady spustily vyšetřování, jehož součástí byla i zveřejněná toxikologická zpráva. Ta ukázala, že zemřelá měla v krvi dvojnásobně vyšší hladinu alkoholu, než je povoleno při řízení vozidla. "Takové množství už dokáže ovlivnit koordinaci a úsudek dané osoby. Pokud tomu tak bylo i v tomto případě, není známo," uvedl koroner.

Případem se i nadále zabývá Britská dopravní policie a Úřad železniční dopravy. Úřady pro železniční neštěstí uvedly, že tabule varující před vykláněním z oken by mohly být jasnější a výraznější.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy