Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Předvánoční tragédie ve skotském Glasgow: Popelářský vůz najel do davu lidí a zabíjel, na místě plakali i policisté

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií

Je to tragédie, jakou skotské město Glasgow v novodobé historii nepamatuje. O to smutnější, že se nejednalo o žádný úmysl, za nějž by měl být někdo potrestán, i když to život už nevrátí, ale neuvěřitelnou nešťastnou náhodu.

Popelářský vůz, který sjížděl z mírného kopce do centra města k náměstí, se dostal mimo kontrolu, nabral rychlost a dlouhou Queen Street se řítil mezi lidmi až k George Square, kde smetl vůz Škoda o roh hotelu Millenium. Trasa dlouhá 183 metrů, kdy se těžkotonážní vozidlo doslova odráželo ode zdi ke zdi, se proměnila v ulici hrůzy.

Řidič popelářského vozu totiž dostal infarkt a železná obluda srážela vše, co jí přišlo přes cestu

Na místě zemřelo šest lidí, mimo jiné tři členové jedné rodiny, prarodiče Lorraine a Jack Sweeneyovi a jejich vnučka Erin McQuade, dalších šest je těžce zraněno. Pro Skotsko se jedná o černý den plný smutku, hlavně před Vánoci, v Glasgow zhasla všechna ozdobná vánoční světla k uctění památky obětí tohoto neštěstí.

Přesto mohla být tragédie ještě horší. Předvánoční Glasgow byl plný nakupujících lidí, zejména v centru města. Tam šokovaní Skotové vytvořili provizorní pietní místo a od včerejška na něj davy lidí nosí květiny, zastaví se každý, kdo spěchá okolo. Najdou se tam i anonymní kytice s prostým nápisem Proč?

I policisté a hasiči přivolaní na místo neudrželi emoce, plyšáky a kytice nosí nejen oni, ale i členové záchranného týmu.

Související články

Další články