Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Předstírá svoje zmizení a následnou ztrátu paměti? Český "agent" John Smith nalezený v Norsku má na krku obří exekuce!

Předstírá svoje zmizení a následnou ztrátu paměti? Český "agent" John Smith nalezený v Norsku má na krku obří exekuce!
Zdroj: Politiet

Česko-norský tajemný nalezenec, který si říká John Smith, by mohl být klidně najatým agentem, tvrdilo se ze začátku. Michal P., který si na nic nepamatuje a jehož až skoro po půl roce poznala na policejní fotografii jeho česká rodina, má ale ve skutečnosti v Česku velké dluhy, a tak se začíná mluvit o tom, jestli náhodou celé to jeho "zmizení" s tím nemá co společného.

A zda ztrátu paměti jenom nehraje.

Podle serveru iDnes.cz má na krku čtyři exekuce a dohromady mu to dělá necelého půl milionu korun, ale to ještě beze všech poplatků a navýšení. Michal P. ale tvrdí, že se do exekucí dostal poté, co v prosinci zmizel v Norsku.

Na ministerstvu vnitra podle tehdejších záznamů pracoval jako správce sítě, ale jakmile si začal na sebe vzpomínat, tvrdil, že pracoval coby policejní poradce na vyšetřování případu, kde se jednalo o únik velkého množství peněz. České soudy ho také vedly jako soudního znalce v oboru kybernetiky, ale po dvou letech byl z evidence vyřazen.

Podle odborníků ale svoje zmizení ani ztrátu paměti hrát nemůže, nebo jen velmi těžko, doslova na pokraji smrti jej ve sněhu nalezl náhodný kolemjdoucí. Ale dluhy a jejich následné vymáhání s tímto už něco společného mít mohou. Michal totiž nemusí dlužit jen na úředních exekucích, ale i u lichvářů.

Související články

Další články