Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Představitelka babky Boženy Němcové z Babovřesk: 8 let těžkého boje s rakovinou, přišla o oba symboly ženství

Jindřiška Kikinčuková s manželem Pavlem.
Zdroj: Profimedia.cz, Falcon
+ Další fotografie
NEMOC

Na plátnech kin rozdávala radost a smích, a to i v dobách, kdy jí bylo nejhůř. Herečka Jindřiška Kikinčuková (67), manželka Pavla Kikinčuka (62) alias Šimona Pláničky ze Slunce, seno, jahody, už osm let bojuje s opakovaně vracející se zákeřnou nemocí.

Jindřiška Kikinčuková: 17 operací

Herečka Jindřiška Kikinčuková alias huhňavá babka Božena Němcová z trilogie Babovřesky si užila s chorobou peklo na zemi. Za sebou má už sedmnáct operací, i když minimálně jedna z nich se týkala kolene. I tak je zázrak, kde brala a bere energii jednak na záchranu svého malého divadla Pluto a zároveň na bitvu o zdraví.

Bojuju s rakovinou. Pořád, už od prvních Babovřesk. Akorát jsem to tehdy nechtěla přiznat. Nevěděla jsem, jak to se mnou bude, a také bych strašně nerada viděla, kdyby se na mě někdo díval se soucitem. Chci, aby mě lidé brali normálně. Nejsem chudinka,“ řekla eXtra.cz odvážná dáma.

Tělo slábne, říká statečná herečka

Sama si myslí, že si určitě nepomohla stresy s divadlem, které je stále na hraně přežití, ale je jako její dítě, takže by se ho nikdy nevzdala.

„Šlo o ňadra, ale ta už dávno nemám. Beru léky a je to takové, no… Tělo slábne. Nesmím dostat covid, to by bylo hodně zlé,“ prozradila nám a potvrdila, že u této zákeřné nemoci pacient nikdy neví, kdy udeří znovu.

Jenže pak zase stočí řeč na svou milovanou plzeňskou scénu.

„Nehrálo se kvůli pandemii, tak jsme se snažili, aby to naše divadélko ustálo. Pořád se musely platit nájmy a všechny náklady, přitom nebylo už kde brát. Byla to naprosto zoufalá situace. Kdyby nebylo mých drahých kolegů a podpory plzeňského primátora Baxy, tak nevím, jak bychom to zvládli. Ale i teď je to boj,“ přiznává už trošku vyčerpaně.

Energii čerpá z vnoučat

Energii naštěstí může čerpat doma. Radost jí totiž aspoň dělá babičkovství. Jak už web eXtra.cz uvedl, je dvojnásobnou šťastnou babičkou.

„Dcera má kluka Jindříška, který 18. října oslavil třetí rok, a 12. září, kdy má svátek Marie, přivedla na svět dceru Marušku. Kamile je sice už třicet, ale pořád vypadá velmi mladě, pořád je velmi štíhlá a je to úžasná mamina. Jsem moc ráda, že je tak příkladná matka. Zeťák je moc fajnový kluk, prodává kuchyňské linky, tetuje a je velmi kreativní,“ dodala bojovnice Jindřiška Kikinčuková.

Související články

Další články