Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Představitelka Arnoštky z Osady pochází z herecké rodiny. Její otec si zahrál s Cruisem

Karolína Lea Nováková a Jana Plodková si v seriálu Osada zahrály dceru a matku.
Zdroj: Se souhlasem ČT/Radek Bajgar
+ Další 2 fotografie
seriál Osada

Nový seriál Osada měl sice poněkud rozpačitý start, nyní se však díl od dílu těší větší popularitě. Kromě ostřílených herců jako Radim Holub, Martin Myšička či Jana Plodková v něm šanci dostaly nové tváře. Jednou z nich je sympatická Karolína Lea Nováková, která pochází z herecké rodiny. Její otec Ivo Novák si například zahrál po boku Toma Cruise v akčním snímku Mission: Impossible.

Nová herecká tvář Karolína Lea Nováková ztvárnila v seriálu roli mladé dívky, která se snaží zapadnout do světa dospělých. Postava Arnoštky Krausové v seriálu od scenáristy Petra Kolečka je její první velká herecká příležitost. Předtím sbírala cenné zkušenosti na prknech, která znamenají svět. Zahrála si například v muzikálovém hitu Kočky v Národním divadle moravskoslezském.

K herectví však neměla nijak daleko už odmalička, oba její rodiče jsou totiž herci, což mladá umělkyně bere jako výhodu. V rozhovoru pro Českou televizi k seriálu Osada například prozradila: „Moje máma i táta mi byli a pořád pro mne jsou velkou inspirací. Do tohoto oboru jsem se dostala hlavně kvůli nim a jsem moc ráda, že můžu pokračovat stejným směrem jako oni.“

Její rodiče si zahráli v Mission: Impossible

Její otec je ostravský rodák Ivo Novák. V jeho filmografii vyčnívá akční film Mission: Impossible - Ghost Protocol, ve kterém si před deseti lety zahrál ruského agenta. Objevil se také ve snímku Hannibal – Zrození (2007). Divákům je také známý z českých seriálů. V poslední době ztvárnil doktora Václava Krejčího v Modrém kódu, předtím hrál třeba v seriálech Doktoři z Počátků nebo Místo nahoře. Působí také jako výborný dabér. Jeho hlas mohli diváci slyšet například v seriálech Simpsonovi a Gilmorova děvčata.

Jeho životní partnerkou je bratislavská rodačka Claudia Vašeková, kterou pojal v roce 1993 za manželku. Mohli jste ji vidět v menších filmových rolích například v Bobulích, kde hrála zájemkyni o byt. Stejně jako její manžel si střihla menší roli v akčním filmu Mission: Impossible - Ghost Protocol a objevuje se v řadě českých seriálů.

Nervozita před první klapkou

Představitelka Arnoštky tak o hereckém kumštu ví mnoho od svých rodičů. Přesto když vstoupila poprvé na plac při natáčení Osady, tak byla nervózní. Za seriálové rodiče dostala známé herce Janu Plodkovou a Josefa Poláška. „Moc jsem se těšila na setkání s tak úžasnými herci,“ uvedla Karolína. "Všichni, se kterými jsem se setkala, byli strašně hodní a milí," dodala, že si při natáčení užili spoustu zábavy.

Rodinný komediální seriál z prostředí chatové osady můžete sledovat každý pátek ve 20:10 na ČT1.

Více o seriálu Osada ➔

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy