Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Představitel záporáků Filip Kaňkovský: Udělal jsem si studii úchyláků, takže mám co nabídnout, směje se herec

+ Další 4 fotografie

V novém muzikálu Bodyguard se kromě hlavních hvězd Hynka Čermáka a Evy Burešové objevil i Filip Kaňkovský. Herec známý z mnohých českých detektivních seriálů ani zde nezklamal a jako již tolikrát i nyní si střihl roli vraha. V rozhovoru pro eXtra.cz vysvětlil, proč téměř nikdy nehraje klaďase. 

Kladné role ho nebaví

Známý herec Filip Kaňkovský je pověstný svými zápornými postavami a ani jeho role v muzikálu Bodyguard nebyla výjimkou. "Zřejmě jsem považovaný za někoho, kdo té věci rozumí. Nevím, jestli to není do jisté míry nespravedlivé. Asi by se našli tací, co té věci rozumí víc. Už jsem si nějakou studii těch úchylů udělal, takže mám co nabídnout," řekl eXtra.cz se smíchem Kaňkovský.

Hrát vrahouny mu prý přijde zábavnější, ale prý prošel i érou kladných rolí. "Bylo období, kdy jsem to odmítal a byl jsem záporných rolí přesycenej, pak jsem začal hrát policajty a klaďase, a začalo se mi zase stýskat," uvedl herec, který si hraní záporáků užívá. "Navíc, jak neskromně říkám svým kolegům, kteří by tady chtěli hrát, kdybych já jim neusiloval o život. Proč by se vůbec scházeli. Ať jsou rádi, že jsem se objevil," dodal s vtipem sobě vlastním.

Kaňkovský to umí nejen na jevišti či před kamerou, ale i se zbraněmi. "Prošel jsem školením, co se zbraní týče. Je jedno, co hraju, vždy se budu zajímat o skutečnosti, aby to bylo důvěryhodné," řekl Filip, který se ovšem i přesto považuje za romantika, což k jeho práci údajně patří.

Prince hrát nebude

Na snímky, ve kterých hraje, se prý nedívá. "Neumím si představit, že bych přišel unavený domů a pustil si film sám se sebou. Pustím si maximálně nahrávky z představení, abych mohl odstranit případné chyby," prozradil s tím, že je ve stálém pracovním zápřahu a volného času příliš nemá. "Nikdo s vámi v jedenáct až ve dvě ráno nechce komunikovat," posteskl si.

Kvůli vrozené oční vadě, která mu dává nezaměnitelný vzhled, je mu prý jasné, že hrát vrahy je mu předurčeno. "Jsem rád, že s tímhle obličejem nikdy nebudu hrát prince, to musí být děsná nuda," řekl Kaňkovský v rozhovoru pro iDnes.cz.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy